Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 13.6.2024
sk
Anton
cz
Antonín
, Antonin
V spolupráci s Itafilm
Zdroj: ©Itafilm

Podľa tvorcov nás čaká zábavná popcornovka. 10 zaujímavostí o novej akčnej komédii Bad Boys: Na život a na smrť

Nový diel Bad Boys vstúpi do kín vo štvrtok.

Úspešná akčná séria Bad Boys si v týchto dňoch pripisuje nový diel s podtitulom Na život a na smrť. V hlavných úlohách opäť uvidíme Willa Smitha a Martina Lawrenca a podľa všetkého nás aj tentokrát čaká zábavný popcorn. Pri príležitosti premiéry sme sa trochu pozreli do jeho zákulisia a prinášame ti o ňom niekoľko zaujímavostí.

1. Na režisérsku stoličku sa vrátili známe mená

O réžiu Bad Boys: Na život a na smrť sa postarala overená dvojica Adil El Arbi a Bilall Fallah. Tí zrežírovali aj tretí diel, ktorý sa stretol s pozitívnym diváckym aj kritickým prijatím. Ich opätovné angažovanie tak rozhodne dávalo zmysel.

2. Nakrúcanie kvôli štrajku prerušili

Prvá klapka padla v apríli 2023. Do nakrúcania však tvorcom nepríjemne zasiahol aj scenáristický a herecký štrajk, kvôli ktorému museli práce na filme na nejaký čas prerušiť. Natáčanie napokon skončilo 4. marca 2024. Nakrúcalo sa v Atlante, Georgii a Miami.

filmy, kino program, slovenské kino, kino premiéra, filmová novinka, Bad Boys: Na život a na smrť, akčný film, komédia
MovieStillsDB / Sony Pictures Releasing / Itafilm

3. Podľa Willa Smitha sa dočkáme zábavnej popcornovky

Will Smith sa vyjadril, že štvrtý diel urobí fanúšikom radosť. Opäť totiž pôjde o zábavnú akčnú komédiu. „Je to popcornový film,“ uviedol. „Je zábavný, napínavý. Zasmejete sa, fandíte, ale v jadre toho všetkého sa proste bavíte. Sú tam však aj niektoré silné nápady.“

4. Jedna postava bola preobsadená

Postava Theresy Burnett, Marcusovej manželky, musela byť preobsadená. V predchádzajúcich filmoch ju stvárňovala Theresa Randle. Tá však ponuku zopakovať si túto rolu odmietla. Vo filme Bad Boys: Na život a na smrť ju tak nahradila Tasha Smith.

filmy, kino program, slovenské kino, kino premiéra, filmová novinka, Bad Boys: Na život a na smrť, akčný film, komédia
MovieStillsDB / Sony Pictures Releasing / Itafilm

5. Inšpirácia Smithovou fackou

Will Smith si na udeľovaní Oscarov v roku 2022 pekne zavaril. Po nevhodnom vtipe Chrisa Rocka, ktorý smeroval na Smithovu manželku Jadu Pinkett Smith, Smith vstal a priamo na pódiu Rockovi strelil facku. Neskôr sa ospravedlnil, ale Akadémia mu na desať rokov zakázala prístup na udeľovanie Oscarov.

Táto udalosť sa údajne premietla aj do scenára Bad Boys: Na život a na smrť. „Myslíme, že keď si pozriete film, uvidíte nejaký paralely v tom, čo sa stalo vo filme a v skutočnom živote,“ prezradili režiséri Adil El Arbi a Bilall Fallah.

6. Dočkáme sa aj päťky?

Hoci Will Smith a Martin Lawrence už spolu v Bad Boys sérii hrajú takmer tridsať rokov, stále majú chuť pokračovať. Konkrétne prezradili, že by ešte radi natočili aspoň jeden diel. Lawrence ale zdôraznil, že do prípadného piateho filmu pôjde len vtedy, ak bude jeho súčasťou aj Smith.

Bude, pravdaže, záležať na tom, ako sa Bad Boys: Na život a na smrť bude dariť po stránke tržieb. Ak bude sláviť úspech, päťky sa iste časom dočkáme.

filmy, kino program, slovenské kino, kino premiéra, filmová novinka, Bad Boys: Na život a na smrť, akčný film, komédia
MovieStillsDB / Sony Pictures Releasing / Itafilm

7. Postavy si v novom filme prejdú zaujímavou premenou

Séria Bad Boys sa vždy vyznačovala výbornou akciou, humorom a skvelou chémiou medzi ústrednou dvojicou. Inak to nebude ani v štvorke, avšak postavy Mika a Marcusa si predsa len prejdú istou premenou. Will Smith uviedol, že hlavní hrdinovia sa budú musieť vyrovnávať s pribúdajúcimi rokmi, ale aj duševným zdravím, zármutkom či spiritualitou.

To sú pomerne náročné témy, ktoré by sme v letnej akčnej komédii možno nutne nehľadali. Podľa Smitha ale aj tieto scény budú obsahovať humor a do celkovej koncepcie filmu plynulo zapadnú.

„Milujem, keď môžem pracovať s podobnými konceptmi a nápadmi,“ povedal Smith. „Páči sa mi téma duševného zdravia, potom ju prepojiť so spiritualitou, a to všetko tak, aby to bolo zábavné, aby to nebolo ťaživé. Milujem, keď môžem niečo podobné urobiť v letnom blockbusteri.“

8. Cieľom bolo namiešať tie správne žánrové ingrediencie

Popularita série je podľa Willa Smitha v tom, že dokáže miešať rôzne žánre, v tomto prípade bláznivú komédiu a akčný film.

„To bol vždy cieľ,“ uviedol Smith. „Počas akčných filmov sa obyčajne nesmejete, že? Takže je náročné zachovať vážnosť akčných scén, ale zároveň dosiahnuť smiech. Keď sa ale smejete príliš, narúša to vážnosť akcie. Takže je to skutočne krehká rovnováha.“

filmy, kino program, slovenské kino, kino premiéra, filmová novinka, Bad Boys: Na život a na smrť, akčný film, komédia
MovieStillsDB / Sony Pictures Releasing / Itafilm

9. Prvé ohlasy divákov a kritikov sú prevažne pozitívne

Oficiálne hodnotenia ešte k dispozícii nemáme, ale sociálne siete už zaplavili ohlasy divákov a kritikov, ktorí Bad Boys: Na život a na smrť videli. A podľa nich štvorka sérii žiadnu hanbu nerobí.

Údajne je výborným a zábavným akčňákom. Pochválili aj herecké výkony a akčné scény. Podľa niektorých ide o jeden z najlepších dielov ságy.

10. Bad Boys: Na život a na smrť budú baviť humorom aj akciou

Detektívi Mike (Will Smith) a Marcus (Martin Lawrence) zisťujú, že ich zosnulý nadriadený kapitán Conrad Howard je obvinený zo spolupráce s drogovými kartelmi. Dôkazy sú silné, ale Mike a Marcus nedokážu uveriť, že by ich mentor bol niečoho podobného schopný.

Rozbiehajú pátranie na vlastnú päsť, čím sa dostávajú mimo hranice zákona. Po krku im tak okrem drsných gangstrov pôjdu aj ich vlastní kolegovia.

Vo filme uvidíme aj Vanessu Hudgens, Alexandera Ludwiga, Paolu Nuñez, Ioana Gruffudda, Jacoba Scipia, Melanie Liburd či Rheu Seehorn. Zdá sa, že ani štvorka nestratí nič zo svojho drajvu a opäť pôjde o zábavnú popcornovku. Smithovi a Lawrencovi to spolu evidentne stále ladí, takže do kina vyrazíme radi. Premiéra sa uskutoční 6. júna.

filmy, kino program, slovenské kino, kino premiéra, filmová novinka, Bad Boys: Na život a na smrť, akčný film, komédia
Itafilm

Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.