Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Podľa vedcov by si mal vypiť maximálne 10 alkoholických nápojov týždenne

Všeobecne ale podľa nich platí: čím menej, tým lepšie.


S alkoholom sa to nemá preháňať, to je stará známa pravda. Koľko drinkov je však ešte v norme a koľko už za hranicou? Na to sa nedávno pozreli austrálski vedci, ktorí svoje závery uverejnili v publikácii Australian Guidelines to Reduce Health Risks from Drinking Alcohol.

V nej uvádzajú, že alkohol je vhodné konzumovať v rozumnej miere, píše portál LADbible. Podľa nich by nemal byť prekročený limit desať alkoholických nápojov za týždeň.

Shutterstock

Čím menej, tým lepšie

Vedci zdôraznili, že čím menej alkoholu pijeme, tým menej sa vystavujeme zdravotnému riziku. Nehovoria pritom len o alkoholizme a s ním spojenými zdravotnými ťažkosťami. Viaceré iné závažné zranenia si totiž ľudia spôsobia práve v opitosti. Medzi ďalšie riziká patrí rozvinutie problémov so srdcom či rakovina. Podľa odborníkov by alkohol v žiadnom prípade nemali piť ľudia mladší ako osemnásť rokov a tehotné ženy.

Niektorí ľudia zvyknú hovoriť, že pokiaľ sa alkohol pije naozaj s mierou, tak má pre organizmus priaznivé účinky. Isté štúdie to skutočne naznačovali, ale neskoršie výskumy toto tvrdenie vyvrátili. Podľa súčasného konsenzu neexistujú žiadne dôkazy, že by malé množstvá alkoholu zdraviu človeka prospievali.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť