Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 16.6.2024
sk
Blanka
, Bianka
cz
Zbyněk

Ukryť sa pred koronavírusom vo vlastnom, úplne prázdnom mestečku? Ako píše magazín DeMilked, aj to je dnes možné!

Pandémia koronavírusu stále trápi celý svet. Po relatívne pokojnom lete prichádza chladná jeseň a zima, čo znamená nárast počtu nových prípadov. Situáciu navyše zrejme výrazne skomplikuje aj nástup chrípkovej sezóny. Štáty v Európe (ale nielen v nej) vrátane Slovenska teda opäť zavádzajú opatrenia, ktoré majú spomaliť šírenie nákazy. Ľudia by navyše mali dodržiavať aj takzvanú zásadu ROR, teda rúško, odstup, ruky.

Od cudzích ľudí by mali dodržiavať minimálne dvojmetrový odstup, často si umývať ruky a aj dezinfikovať povrchy v domácnosti či na pracovisku. Koronavírus vtrhol do našich životov nečakane a mnohí z nás by sa najradšej niekde skryli a vyliezli, až keď bude po všetkom. Lenže, zdá sa, že pred koronou sa človek neschová. Alebo áno?

Podnikateľ kúpil opustené mestečko

Zdá sa, že pokiaľ má človek peniaze, tak to dokáže. To je prípad aj amerického podnikateľa Brenta Underwooda, ktorý sa pred koronavírusom rozhodol chrániť naozaj netradične. Za 1,4 milióna dolárov (cca 1,2 milióna eur) kúpil spoločne s priateľom Jonom Bierom opustené banské mestečko Cerro Gordo. Práve v ňom sa chystali stráviť nasledujúce týždne. Najprv sa v ňom usadili na šesť týždňov, lenže keď sa situácia nezlepšila, ich pobyt sa predĺžil na šesť mesiacov.

Výhodná investícia

Opustené mestečká, takzvané ghost towns, nie sú v Amerike žiadnym novým fenoménom. Väčšinou išlo o banícke mestá, ktoré sa stavali v oblasti, kde sa ťažili drahé kovy. Keď ľudia všetko vyťažili, jednoducho sa premiestnili inde a mesto ostalo opustené. V prípade Cerro Gordo tomu nebolo inak. V minulosti išlo o jedno z najväčších miest, ktoré sa zameriavalo na predaj a ťažbu striebra. Odhaduje sa, že v najväčšom rozkvete malo približne 4-tisíc obyvateľov.

Zaujímavé je, že Underwood a Bier kúpili mestečko už v roku 2018, keď bola situácia vo svete pokojná. Ako sa však ukázalo, išlo o mimoriadne vhodnú investíciu, a keď vypukla pandémia, zdalo sa to byť najvhodnejšie miesto, kam sa utiahnuť. Brent Underwood tu však v žiadnom prípade nesedí so založenými rukami.

Gepostet von Bishop Real Estate am Montag, 4. Juni 2018

Cieľom je zachovať mesto ako historickú pamiatku

Rozhodol sa doteraz stojace budovy v Cerro Gordo zrenovovať. Navyše, ako dodal, život v podobnom mestečku je skutočné dobrodružstvo a on v ňom neustále objavuje nové a nové zaujímavosti. Po obyvateľoch tu ostali rôzne drobné predmety, ktoré Brent ukazuje svojim followerom na sociálnych sieťach či YouTube.

Ako sa vyjadril v jednom z interview pre portál NBC, jeho cieľom je uchovať Cerro Gordo ako historickú pamiatku a otvoriť ju turistom. To by sa podľa neho mohlo stať už budúce leto.

View this post on Instagram

Early yesterday morning the American Hotel burned down at Cerro Gordo.⁣ ⁣ ⁣ The American Hotel was the crown jewel of Cerro Gordo. It was my favorite building. It was almost everyone’s favorite building. You couldn’t take a picture of Cerro Gordo without the American Hotel. It’s where we gathered, laughed, entertained, and basked in an iconic piece of American history. It was a place I couldn’t wait to show off visitors when they came. I even would sketch the front of the building when I wasn’t there, thinking of it. ⁣ ⁣ I’m beyond devastated and haven’t really slept since then but wanted to share the news many others have been hearing. ⁣ ⁣ Around 2am I was woken up by propane tanks exploding in the kitchen of the hotel. The explosion woke me up, but by that time the flames had already engulfed the hotel in flames and the two buildings next to it.⁣ Fire was creeping up a hill towards the Gordon Mansion, another building here, and was within 5 ft of the edge. We grabbed any water we could find and poured it on the hill to try to stop the flames from taking another building.⁣ The fire took the hotel, the cabin next to it, and the old icehouse.⁣ ⁣ The cause of the fire is not yet known. The buildings up here are extremely old and the wood very dry and fires have always been an issue.⁣⁣ ⁣ Yesterday was mourning. Today, trying to shake out of it and look ahead. We want to rebuild. Take the original plans and build what we can. ⁣ As uncomfortable as it is to ask for help in times when there are much more important issues at hand, here I am, asking for help.⁣ However you could help, we need it. Want to come move debris and rebuild? Message me. We need the extra hands.⁣ And if you have the ability, any amount you could donate would be greatly appreciated and will go to the rebuilding efforts in it’s entirety. There is a link in my bio for a GoFundMe that would really help. ⁣

A post shared by Brent Underwood (@brentwunderwood) on

Čo dodať? Snáď len, že Brentovi tak trochu závidíme. Mať celé malé mestečko len pre seba, robiť zaujímavú prácu a nachádzať najrôznejšie relikty minulosti a ešte k tomu byť chránený pred koronavírusom… To znie naozaj ako splnený sen. Keďže ale väčšina z nás rozhodne nemá možnosti a financie, aby nasledovala Brentove kroky, môžeme jeho prácu obdivovať aspoň prostredníctvom internetu.

View this post on Instagram

Day 71 at Fat Hill

A post shared by Brent Underwood (@brentwunderwood) on


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.