Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 30.1.2023
sk
Ema
cz
Robin, Erna

Maddie McCann ako trojročná zmizla z hotela v rezorte Praia da Luz v Portugalsku. O tomto prípade sme celkom podrobne písali na EMEFKA. V prvom rade sme ti priniesli zhrnutie celého prípadu, ale aj nové informácie, ktoré svetu prezradili vyšetrovatelia.

prišli s vyhlásením, v ktoré už málokto dúfal: prípad zmiznutia Maddie sa chýli ku koncu a vyšetrovatelia majú hlavného podozrivého. Ako uvádza aj portál Metro, je ním Christian Brückner. Ten si momentálne odpykáva trest za znásilnenie 72-ročnej Američanky, ku ktorému došlo práve v Portugalsku.

Profimedia

Odsúdenec tvrdí, že je nevinný

V čase, keď tam bola Maddie na dovolenke so svojimi rodičmi a súrodencami, tam pobýval aj Brückner. Vyšetrovatelia sú si podľa vlastných slov istí, že za zmiznutím dievčatka je práve on. Podľa nich Maddie uniesol, zavraždil a neskôr sa zbavil jej tela. Polícia dodala, že má k dispozícii aj konkrétne dôkazy, ktoré vinu Brücknera jednoznačne potvrdzujú.

On sám sa ale doteraz k týmto obvineniam nevyjadroval. Mlčanie prerušil až pred niekoľkými dňami a jeho výpoveď priniesol nemecký denník Bild. Brückner svoju vinu poprel a obvinenia označil za „škandalózne“. „Obvinenie odsúdeného je jedna vec. Úplne škandalózne ale je, keď prokurátor ešte pred začatím konania v danej veci zaháji verejnú kampaň s cieľom vyvolať predsudky,“ dodal.

Profimedia

Prokurátorov vyzval, aby rezignovali

Ďalej povedal, že hoci má na konte viacero násilných sexuálnych trestných činov, ktoré boli namierené aj voči deťom, v tomto prípade je nevinný. Prokurátorov Hansa Christiana Woltersa a Utu Lindemann dokonca vyzval, aby na prípad rezignovali. „Obaja ste svojimi svojvoľnými odsúdeniami v minulosti a na základe škandalóznej kampani predsudkov v súčasnosti svetu dokázali, že nie ste hodní zastávať úrad prokurátorov,“ vyhlásil odsúdený pedofil a nazval ich „hanbou nemeckého právneho systému“.

Pridal dokonca aj kreslenú karikatúru, na ktorej si prokurátori v reštaurácii objednávajú dopredu pripravené rozsudky. Maddie McCann zmizla zo svojej hotelovej izby v portugalskom rezorte Praia da Luz 3. mája 2007, kde bola so svojimi rodičmi a súrodencami na dovolenke. Jej zmiznutie šokovalo celý svet a podľa mnohých išlo o „najznámejší prípad nezvestnej osoby v modernej histórii“. Polícia preverovala mnohé verzie, od únosu až po nechcené zabitie. Istý čas boli podozriví aj rodičia dievčatka.

Profimedia

Čítaj ďalej: V roku 2007 došlo k záhadnému zmiznutiu malej Maddie McCann. Prípad je dodnes nevyriešený


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť