Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 11.12.2023
sk
Hilda
cz
Dana

Väčšina zamestnancov sa zo svojej práce snaží vyťažiť čo najviac. Dvanásti zamestnanci talianskej národnej lotériovej spoločnosti Lottomotica si však prefíkaným podfukom privlastnili dokopy 24 miliónov eur, a to nie všedným spôsobom. Uviedol tak portál canberratimes.

Všetko to začalo za počítačom

Žijeme v najväčšom technologickom rozmachu v histórii ľudstva, preto nie je žiadnym prekvapením, že na začiatku tejto operácie bola práve práca s počítačom. Najprv sa pracovníci lotérie infiltrovali do vnútornej databázy, kde zistili, kam presne putujú výherné žreby lotérie. Potom si ich prefíkane a hlavne „nenápadne“ kupovali v rozmedzí rokov 2015 až 2019.

Shutterstock

Šťastné žreby

Presnejšie si títo „hazardéri“ kúpili štyri výherné žreby v rôznych časových horizontoch. Dva z nich boli v hodnote päť miliónov eur. Na ďalších dvoch bola po zotretí žrebu výhra vo výške sedem miliónov eur. Podobnosť so seriálom La casa de papel je aj tá, že členov lúpeže bolo dvanásť.

Shutterstock

Fifty-fifty

Ako zamestnanci lotériovej spoločnosti nemali právo zúčastniť sa lotériových hier, a tak sa snažili obchádzať systém tým, že svojim blízkym dali echo, ktoré žreby sú výherné. Takýmto spôsobom sa dostali k „náhodným“ výhram. Neskôr si tieto peniaze prevzali a zároveň so svojimi blízkymi „spravodlivo“ rozdelili.

Čas na čítanie kníh, výrobu topánok a iné väzenské hrátky

Ak sa talianskym súdom podarí dokázať vinu týmto „partizánom“, tak si môžu za mrežami posedieť od troch do dvanástich rokov. Najvyššou sadzbou myslíme to, keď im súd preukáže vinu z trestného činu prania špinavých peňazí.

Lož má krátke nohy, preto sa niet čomu čudovať, že im na podvod talianska finančná polícia prišla. Stále však platí prezumpcia neviny a až po odsúdení si títo zločinci budú môcť pred väznicou zaspievať „Bella ciao“.

Shutterstock

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.