Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 13.6.2024
sk
Anton
cz
Antonín
, Antonin

Podvodníci to na Slovákov opäť skúšajú. Lákajú na falošné ponuky práce

Takto ich dokážeš ľahko odhaliť.


Podvodov nie je nikdy dosť. Ako upozorňuje slovenská polícia, podvodníci to na Slovákov opäť skúšajú. Ľudí sa snažia oklamať falošnými pracovnými ponukami, ponúkajú gigantické platy, niekedy až tisíce eur za deň.

Samozrejme, predstava toho zarobiť len tak niekoľko tisíc za deň znie až príliš dobre, na to aby to bola pravda. Namiesto vysneného platu však čaká na konci tunela podvod, namiesto výplaty ti naopak vybielia účet alebo zneužijú tvoje údaje.

Za prejdenie úsekom hrozí pokuta

Mohlo by ťa zaujímať:

Za prejdenie úsekom ti hrozí pokuta v stovkách eur. Na toto by si mali dávať Slováci pozor

Prekukneš ich ľahko

Polícia hovorí, že podvodníkov môžeš prekuknúť ľahko. Častokrát ich prezradí divne vyzerajúca e-mailová adresa či číslo s exotickou predvoľbou. Ak ti teda príde správa z takýchto kontaktov, tak ju rovno vymaž. Podvodníci zvyknú zlyhávať aj na otrasnej slovenčine, kde sa vyskytujú aj anglické slová, zlý slovosled či zvláštne slovné spojenia, proste vety nedávajú zmysel.

Nuž, a najväčším varovným signálom je samotná ponuka, ktorá bude znieť až moc dobre. Práca z domu, bez potreby skúseností, kvalifikácií, proste lážo-plážo. Výplata v tisícoch eur mesačne či rôzne bonusy. Skrátka, treba to hneď mazať.

„Ak vidine rozprávkového zárobku neodoláte a podvodníkom odpíšete, spracujú si vás tak, aby ste im buď poskytli citlivé údaje, ktoré môžu zneužiť, alebo vás priamo pripravia o peniaze. Ak ste sa stali obeťou takéhoto podvodu, neváhajte a choďte na najbližšiu policajnú stanicu,” zakončujú policajti.


Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.