Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 15.7.2024
sk
Henrich
cz
Jindřich

Podvodník sa vydával za plynára. Okradol bratislavskú seniorku

Zastihol ju, keď sa vracala domov z pošty.


Bratislavská polícia vyšetruje prečin podvodu neznámeho páchateľa, ktorý sa vydával za plynára a okradol seniorku. Polícia o tom informovala na svojej sociálnej sieti a vysvetlila, že páchateľ oslovil 78-ročnú seniorku počas cesty z pošty domov s tým, že ju hľadá, pretože jej bude meniť plynomer a chce sa naň pozrieť.

Seniorka ho pustila do bytu, kde ju muž následne oklamal o údajnom preplatku na plyne vo výške približne 50 eur. Páchateľ mal 200-eurovú bankovku a žiadal, aby mu seniorka zvyšok vydala. Seniorka priniesla obálku, v ktorej mala 1 550 eur v hotovosti.

„Ďalšími zavádzajúcimi otázkami, ktoré neznámy muž seniorke kládol, napríklad na výšku jej dôchodku, sa mu podarilo dosiahnuť, že seniorka odišla do vedľajšej miestnosti pozrieť sa akú má presne výšku dôchodku. Obálku s peniazmi pritom položila na stôl, čo neznámy muž využil, vzal ju a bez slova odišiel,“ popísala polícia a vyzvala ku komunikácii so seniormi. Polícia tak apeluje na mladších ľudí, aby seniorov informovali o možných nástrahách a praktikách podvodníkov.

Podvodník sa vydával za plynára. Okradol bratislavskú seniorku
Shutterstock

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.