Pohotovosť: nepríjemné zážitky z návštevy našej nočnej mory

Miesto, ktoré je prvou zastávkou na ceste do neba

Poznáš to. Večer ležíš v posteli, premýšľaš nad tým, prečo tučniaky nelietajú a čo zajtra ráno zješ (pretože to sú, očividne, tvoje životné priority), keď ťa zrazu začne neuveriteľne bolieť, (povedzme) brucho. Ak si žena, tvoja moja prvá myšlienka je, že si určite tehotná a tá bolesť bola spôsobená kopancom do čreva, ktorý ti uštedrilo tvoje nenarodené dieťa. A je jedno, či používaš kondóm, či berieš antikoncepciu alebo si dokonca panna. Nezabúdajme predsa, akým spôsobom sa do Máriinej maternice dostal Ježiš. Hneď po prvotnom šoku, že budeš vyhlásená za svätú a tvoje dieťa bude zapísané do svetovej histórie ako druhý príchod Krista, sa možno konečne rozhodneš, že takýmto spôsobom by netehotné, zdravé brucho, jednoznačne nemalo bolieť a najlepšie bude, ak pre istotu zájdeš na pohotovosť.

Je neskoro v noci, je tma, je zima, tebe je na *vlož ľubovoľný orgán* a musíš sa drbať na pohotovosť, lebo tvoje brucho nedokáže robiť ani tú jednu vec, na ktorú bolo vytvorené – bezproblémovo tráviť. You had one job. Ak je tvojím šoférom mama, pobyt v tejto inštitúcii bude ešte omnoho zábavnejší. Najprv na teba pri každom tvojom „au“ (a tých „au“ bude veľa, keďže tvoja mama zrazu, z nevysvetliteľných dôvodov, dostala pocit, že pre ňu neplatia dopravné predpisy a každýkrát, keď plnou rýchlosťou preletí retardér máš pocit, že sa ti črevá rozflákli o hrudný kôš) vytiahne novú výčitku so začiatočným slovíčkom „Na čo…“: „Na čo si žrala tie rezne“, „Na čo si si dávala duplu“, „Na čo si potom mala potrebu zožrať ešte aj ten višňový koláč?“, „Načo…“. Ja neviem, mama, neviem. Ale ver mi, že teraz to všetko ľutujem.

pixabay.com (https://pixabay.com/sk/photos/pain/)

Ďalším krokom je, že ti na parkovisku vyp*čuje, že ju stojíš iba peniaze a čas. Nuž mama, od toho deti sú. Ja viem, že si nečakala, že ma ešte v 24 budeš voziť po pohotovostiach ale pozri, život je plný prekvapení. Konečne sa dotrepeš dovnútra, nasadíš chôdzu ako tehuľka tesne pred pôrodom a vysvetlíš tetke pri okienku, že si pažravý debil. Tetka ti povie, že čakáreň pre pažravých debilov sa nachádza vo dverách číslo 14. Svojou gravidnou chôdzou sa dotrepeš ku dverám číslo 14, kde 15 minút od bolesti trháš antistresovú loptičku a čakáš, kým ťa zoberú dnu.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/ball-diy-stress-zMMN663xnAyLC)

Po ďalších 15 minútach už sedíš v čakárni s chlapíkom so sekerou v zátylku, babičkou s akútnym zápalom hemeroidu a chlapčekom, ktorý prehltol tabletku do umývačky. Neviem si vybrať, kto z nás má v očiach najviac zúfalstva. Dvere sa konečne otvoria. Odgravidíš* sa k nim a začneš vysvetľovať žene, ktorá OČIVIDNE nenávidí svoju prácu, čo ťa trápi. Ona prekrúti očami tak, že som si na 105 percent istá, že na pár sekúnd zahliadla svoj mozog, a neochotne ťa pošle do iných dverí. Čiže v skratke, náplňou práce tejto pani je vyšetrovať zrakom. To znie bezpečne. Ďakujem Erika, naozaj. Zabudni na mojich 5 hviezdičiek na internetovom fóre.

* – odgravidíš, neurčitok odgravidiť sa; t.j. ísť chôdzou rodiacej ženy, resp. nemotorne sa pohybovať ku svojmu cieľu

popsugar.com (https://www.popsugar.com/moms/Stages-Labor-GIFs-42983954)

Pri ďalších dverách ti sestrička oznámi, že pani doktorka čoskoro príde. To je ako keby ti otvorene povedala, že pani doktorka práve začala tretiu hodinu svojho plnohodnotného spánku a treba jej dať pár minút na prebudenie. Po tejto vete presne viem, čo ma bude čakať. Nikto, kto je uprostred spánku prebudený kvôli pažravému debilovi (mne) nemôže mať dobrú náladu. A ja im to neberiem, tiež by som tu radšej nebola. Pri stretnutí s pani doktorkou nahodím ubolený úsmev, za ktorý ona očividne nie je platená, preto mi ho neopätuje. Namiesto toho dostanem pohľad, ktorý doslova kričí, že ma nenávidí. Opäť, neberiem jej to.

maxpixel.freegreatpicture.com (http://maxpixel.freegreatpicture.com/Demon-Doll-Vampire-Day-Of-The-Dead-Devil-Demonic-1239349)

V tejto ambulancii pri vyšetrení brucha obvykle nič nenájdu, keďže to je ambulancia všeobecného lekára, a tak ťa pošlú na ultrazvuk. Teraz, už cítiac sa ako úplná tehotná žena s oneskoreným pôrodom, sa doplazíš na sono. Zatiaľ čo čakáš na lekára, príde neobvykle šťastný starší pán s úsmevom na tvári a začne odomykať. Netušíš kto to je, pretože personál nemocnice o takejto neskorej hodine nezvykne byť takýto šťastný. Nakoniec sa ukáže, že je to naozaj lekár, a (ako pri samotnom ultrazvuku vysvitne) vyzná sa vo svojej práci. Lekár na pohotovosti, ktorý je milý a vyzná sa v tom, čo robí? Som mŕtva? Toto nemôže byť realita.

popsugar.com (https://www.popsugar.com/entertainment/Patrick-Dempsey-GIFs-From-Grey-Anatomy-36550031)
Ujo sa snaží nájsť niečo, čo by mu pomohlo zistiť, čo ti je, ale nenachádza nič. Posiela ťa naspäť do prvej ambulancie (len aby sme sa rozumeli, to je tá, kde bola Erika, ktorá si dovidí na mozog). Zaklopeš Erike na dvere, ona s očami na mozgu otvorí a začne študovať tvoje výsledky krvi, tlaku a ultrazvuku. Nakoniec ti oznámi, že ti niečo zrejme iba nesadlo (že by to niečo mohlo byť toho pol kila majonézového šalátu, tri bravčové rezne, višňový koláč a dva a pol litra kofoly?), máš si dať magnézium, predpíše ti ukľudňujúce lieky na žalúdok a ty sa odgravidíš domov. Na parkovisku zistíš, že mame dlžíš množstvo peňazí hodné jednej obličky na dark webe a s pošramoteným svedomím nasadáš do auta.
Ponaučenie? Dokým neumieraš, j*b na to. A taktiež, ak máš choré obličky, odvez sa na pohotovosť radšej MHDčkou.
giphy.com (https://giphy.com/gifs/12JgIV6zAkYFbi)

Titulná fotka: pixabay.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
4
Uups
Haha Haha
13
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
5-ročné dievča so srdcovou vadou si za svojho "muža" vzalo najlepšieho kamaráta

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME