Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila
Premium odznak
Zdroj: ©Shutterstock

Pokémon karty vládnu svetu! Vhodná investícia alebo vyhodené peniaze?

Pokémon karty vládnu svetu aj po 25. rokoch. Mnohí sú na túto zábavku ochotní vyhodiť aj tisícky EUR mesačne!

Minulý rok svet Pokémonov oslávil 25 rokov, a hlavný hrdina Ash Ketchum aj s jeho verným spoločníkom Pikachum ukončujú kariéru po tom, ako sa stal konečne svetovým šampiónom trénerov Pokémonov. Ash a Pikachu sa stali ikonami niekoľkých generácií, pričom doslova pobláznili svet originálnymi produktmi značky Pokémon, ako sú napr. hry na konzolu Game Boy alebo zberateľské kartičky.

Dnešný článok sa venuje práve druhej spomínanej mánii, ktorá na prelome tisícročí pohltila takmer každého fanúšika Pokémonov. Kartičky boli správne načasovaným krokom v rámci úspešného marketingu, ktorý v tom čase rozbiehali po celom svete. Na televíznych obrazovkách sme každý večer hltali epizódu za epizódou, kde sme sledovali cestu mladého trénera Asha po boku s verným Pikachum.

Zberateľská mánia, ktorá pohltila takmer každého fanúšika

V polovici 90. rokov vyšli na prenosnú hernú konzolu Game Boy dve hry. Vymeniteľné kazetky, ktoré predstavovali hry Pokémon Red a Pokémon Green, sa aj napriek početným technickým chybám tešili obrovskej popularite medzi deťmi, čo viedlo k ďalšiemu rozšíreniu tohto fiktívneho sveta.

V roku 1997, keď na televízne obrazovky dorazil mnohými zbožňovaný anime seriál, sme v trafikách a pouličných stánkoch mohli dostať kúpiť nálepkový album spolu s balíčkami nálepiek úplne 1. série Pokémonov, ktoré boli odrazovým mostíkom každého veľkého zberateľa Pokémon kariet.

Pokémon karty, investícia, zberateľské karty
OLM Digital / MovieStillsDB

Aby toho nebolo málo, do špecializovaných predajní vleteli nové zberateľské kartičky Pokémonov s označením 1st Edition, a teda prvej edície, ktoré sa do dnešného dňa tešia extrémnej obľube, a nielen medzi fanúšikmi Pokémonov.

Karty, ktorých hodnota siaha do extrémnych čísel

Prvá edícia kariet, ktorá vyšla v závere minulého storočia, sa momentálne pýši najvyššími hodnotami v rámci kartových zberateľských aktivít, pričom predbehli aj hokejové kartičky, ktoré sa na trhu pohybujú omnoho dlhšie.

Tento článok je dostupný členom EMEFKA PREMIUM


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Martin Krug
Primárne sa venujem tvorbe článkov na tému Marvel a Marvel Cinematic Universe (MCU). Cudzie mi však nie sú ani témy, ktoré spadajú do fantasy pop-kultúry, od najrôznejších kníh, cez vybrané komiksy, až po samotné filmové a seriálové projekty. Denne prispievam k tuzemskému Marvel spravodajstvu prostredníctvom sociálnych sietí.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje