Poklady, ktoré sme zbierali ako decká

Pri novom kúsku do zbierky sme sa vždy cítili, ako keby sme vyhrali v lotérii.

Naše zbierky týchto pokladov boli pre nás všetko a nikdy nezabudneme na chvíle, keď sme s kamošmi cez prestávky riešili kto čo už má a kto čo nemá, komu čo chýba a vymieňali sme. Niekto si svoje vzácne zbierky doteraz schováva v tom jednom šuplíku, ktorý máme všetci – so zbytočnosťami a veľkým chaosom, ktorý sa ešte niekedy určite zíde. No vždy, keď tento šuplík otvoríš a povyberáš, ponachádzaš tam toooľko zaujímavých vecí. Hrabeš sa v nich dve hodiny a potom polovicu vyhodíš, aby sa v priebehu rokov mohol znova zaplniť a aby sa situácia mohla znova opakovať.

1. Obrázkové bločky

Samozrejme vždy po jednom kuse, boli veľmi vzácne. Vymieňali sme si ich medzi sebou a tie najvzácnejšie mali rôzne tvary alebo boli voňavé.

autor

2. Kartičky hokejistov/futbalistov

Novinové stánky boli svätyňa a pri otváraní nového balíčku s kartičkami sa vzrušenie dalo krájať. Ak sa náhodou objavila taká, čo si už mal, išlo sa dílovať a vymieňať. Boli to tvrdé obchody.

3. Servítky

„Prečo si utieraš tú pusu do rukáva a nie do tej servítky?“ A ty si si len pomyslel… „Mami, tento papierový skvost patrí do mojej zbierky a nie do koša.“

#new #napkins #napkinlover #napkinscollection #biggerandbigger

A post shared by Iulia Cristea (@iuliacr) on

4. Pohľadnice

So psíkmi, ligotavé, vzácne 3D pohľadnice, popísané aj nepopísané. Bol to krásny pocit kochať sa celou svojou zbierkou. Pri každej si si spomenul odkiaľ ju máš alebo od koho. Spájali sa nám s nimi rôzne pekné spomienky, pretože ak sme ich zbierali, museli sme si nejakú priniesť z každého jedného výletu.

autor

5. Céčka

Čím dlhšiu a farebnejšiu reťaz si mal, tým si bol väčší pán! A ak si vlastnil ešte aj „paragraf“, bol si už úplne za Boha.

wikipedia.org (https://sk.wikipedia.org/wiki/S%C3%BAbor:C%C3%A9%C4%8Dka%C3%A9%C4%8Dka.jpg)

zbierali ste aj Vy, céééčka? 🙂

Posted by Spomienky na detstvo on Samstag, 29. September 2012

6. Guličky

Boli krásne, lesklé a hýrili všelijakými farbami. Chceli sme ich mať čo najviac, toto bolo vtedy naše bohatstvo. A nie, neboli to guličky ako z Bubbleology.

to boli hry…

Posted by Spomienky na detstvo on Samstag, 4. August 2012

7. Plagáty/obrázky spevákov, hercov

Po stenách, na skrini, poličkách aj na stole nám svietili plagáty Black Eyed Peas, Blue, Avril Lavigne, Dja Boba a Leoša Mareša, a zošity sme mali plné výstrižkov z časopisov s obrázkami a článkami našich hrdinov. Napríklad Divokého anjela či Rosalindy. Alebo Esmeraldy.

commons.wikimedia.org (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Rosalinda_telenovela.jpg)

8. Nálepky z banánov a iného ovocia

Ktoré boli polepené tiež všade, no samozrejme najprv na tvojom čele, až potom inde. Niekedy zvnútra kredencových dvierok a niekedy aj zvonku. A tiež na starej nástennej váhe. A aj na dverách okolo kľučky.

flickr.com (https://www.flickr.com/photos/jeepersmedia/19097077519)

9. Pokémoni

Tých sme síce nedávno začali znova zbierať a chytať, no nič už nenahradí tie vzácne offline albumy s nálepkami pokémonov, ktoré sme kedysi mali. A šaleli pri získaní nejakého strieborného alebo zlatého pokémona. A hlavne, ich výmenu a obzeranie sme s kamarátmi riešili osobne a nie s hlavou sklonenou do mobilu na dobrej ceste nechať si ju odraziť dopravnou značkou a potom sa nechať prejsť autobusom, lebo proste nekukáš pred seba.

wikipedia.org (https://it.wikipedia.org/wiki/Pok%C3%A9mon#/media/File:Pok%C3%A9mon_merchandise.jpg)
wikipedia.org (https://de.wikipedia.org/wiki/Sammelbilderproblem#/media/File:Pokemon_collection.jpg)

10. Pogy

Akonáhle zazvonilo, už aj ste so spolužiakmi boli skrčení na zemi a trieskali do týchto okrúhlych placiek ako o život. Je to zvuk, na ktorý nikdy nezabudneš, pretože pogy pre teba vtedy znamenali viac, ako 10Sk na pelendreky.

flickr.com (https://www.flickr.com/photos/hkboyee/210636053/)

11. Kazety

Lunetic, Kelly Family a Michaela Paštétová, to si jednoducho musel mať. Manuálne pretáčanie kaziet na najobľúbenejší hit sa teraz už zdá pomaly také retro, ako vinylové platne do gramofónov. A kto si tiež nahrával najnovšie hity z rádia Okej na kazety?

pixabay.com (https://pixabay.com/sk/kazeta-p%C3%A1skou-music-p%C3%A1ska-audio-2744767/)

12. Angličáky

Dievčatá sa vyžívali v obrázkových bločkoch, pohľadniciach či plagátoch a chalani mali okrem kartičiek hokejistov ešte modely autíčok. Často to bolo možno aj naopak, no podľa tradične zaužívaných stereotypov by to malo byť vraj takto. Pri reklame na Horúce Kolesá ráno v sobotu pred Kakaom si si mohol oči vyočiť koľko ich majú tí chalani v telke a ty si chcel proste tiež.

flickr.com (https://www.flickr.com/photos/jeepersmedia/13397076513)

13. Tetovačky

Každá nová žuvačka vždy skrývala poklad – tetovačku. Väčšinou si ich vlastne ani nezbieral, ale hneď aplikoval. Stačila nejaká špongia či handrička, trochu vody a potom veeeeeľmi opatrne odliepať, nech nevyzeráš ako pako len s polkou auta na ramene.

My first tatto 😂 I (solemnly) swear it's real 😊 #tatto #firsttattoo #pedrozuvacky #car #cartattoo #peace #friendbracelet

A post shared by Jana Kováčiková (@janna_smith_) on

14. Bužírky

Toto bol riadny boom a zapletali sme ako o život a mali sme ich povešané všade. Kto nemal na kľúčoch aspoň tri, nevedel, čo frčí.

plietli ste?

Posted by Spomienky na detstvo on Montag, 26. November 2012

15. Obrázky do pamätníkov

„Môj pamätník v úcte majte, listy z neho netrhajte!“ Toto mal na úvodnej stránke pamätníčka asi každý. Vymieňali sme si ich a zbierali kresby a priania od blízkych aj vzdialených, len aby sme ich mali čo najviac. Medzi najviac trendy obrázky patrili Káčerovci, Mickey a Minnie Mouse a psík Pluto. A záhadný zábavný zahnutý rožtek, na ktorom bolo napísané „Otvor“ a pod ním „Neskoro“. Hahaha.

autor

Titulná fotka: autor

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
28
Fňuk
Jeej Jeej
112
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
11
Haha
Woow Woow
6
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Torta s ozajstnými pubertálnymi vyrážkami sa stala hitom internetu

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME