Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.7.2024
sk
Magdaléna
cz
Magdaléna, Magda
, Magdalena

Naše zbierky týchto pokladov boli pre nás všetko a nikdy nezabudneme na chvíle, keď sme s kamošmi cez prestávky riešili kto čo už má a kto čo nemá, komu čo chýba a vymieňali sme. Niekto si svoje vzácne zbierky doteraz schováva v tom jednom šuplíku, ktorý máme všetci – so zbytočnosťami a veľkým chaosom, ktorý sa ešte niekedy určite zíde. No vždy, keď tento šuplík otvoríš a povyberáš, ponachádzaš tam toooľko zaujímavých vecí. Hrabeš sa v nich dve hodiny a potom polovicu vyhodíš, aby sa v priebehu rokov mohol znova zaplniť a aby sa situácia mohla znova opakovať.

1. Obrázkové bločky

Samozrejme vždy po jednom kuse, boli veľmi vzácne. Vymieňali sme si ich medzi sebou a tie najvzácnejšie mali rôzne tvary alebo boli voňavé.

autor

2. Kartičky hokejistov/futbalistov

Novinové stánky boli svätyňa a pri otváraní nového balíčku s kartičkami sa vzrušenie dalo krájať. Ak sa náhodou objavila taká, čo si už mal, išlo sa dílovať a vymieňať. Boli to tvrdé obchody.

https://www.instagram.com/p/_m3_43rvL5/?tagged=hokejovekarticky

3. Servítky

„Prečo si utieraš tú pusu do rukáva a nie do tej servítky?“ A ty si si len pomyslel… „Mami, tento papierový skvost patrí do mojej zbierky a nie do koša.“

4. Pohľadnice

So psíkmi, ligotavé, vzácne 3D pohľadnice, popísané aj nepopísané. Bol to krásny pocit kochať sa celou svojou zbierkou. Pri každej si si spomenul odkiaľ ju máš alebo od koho. Spájali sa nám s nimi rôzne pekné spomienky, pretože ak sme ich zbierali, museli sme si nejakú priniesť z každého jedného výletu.

autor

5. Céčka

Čím dlhšiu a farebnejšiu reťaz si mal, tým si bol väčší pán! A ak si vlastnil ešte aj „paragraf“, bol si už úplne za Boha.

wikipedia.org (https://sk.wikipedia.org/wiki/S%C3%BAbor:C%C3%A9%C4%8Dka%C3%A9%C4%8Dka.jpg)

zbierali ste aj Vy, céééčka? 🙂

Posted by Spomienky na detstvo on Saturday, September 29, 2012

6. Guličky

Boli krásne, lesklé a hýrili všelijakými farbami. Chceli sme ich mať čo najviac, toto bolo vtedy naše bohatstvo. A nie, neboli to guličky ako z Bubbleology.

to boli hry…

Posted by Spomienky na detstvo on Saturday, August 4, 2012

7. Plagáty/obrázky spevákov, hercov

Po stenách, na skrini, poličkách aj na stole nám svietili plagáty Black Eyed Peas, Blue, Avril Lavigne, Dja Boba a Leoša Mareša, a zošity sme mali plné výstrižkov z časopisov s obrázkami a článkami našich hrdinov. Napríklad Divokého anjela či Rosalindy. Alebo Esmeraldy.

commons.wikimedia.org (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Rosalinda_telenovela.jpg)

8. Nálepky z banánov a iného ovocia

Ktoré boli polepené tiež všade, no samozrejme najprv na tvojom čele, až potom inde. Niekedy zvnútra kredencových dvierok a niekedy aj zvonku. A tiež na starej nástennej váhe. A aj na dverách okolo kľučky.

flickr.com (https://www.flickr.com/photos/jeepersmedia/19097077519)

9. Pokémoni

Tých sme síce nedávno začali znova zbierať a chytať, no nič už nenahradí tie vzácne offline albumy s nálepkami pokémonov, ktoré sme kedysi mali. A šaleli pri získaní nejakého strieborného alebo zlatého pokémona. A hlavne, ich výmenu a obzeranie sme s kamarátmi riešili osobne a nie s hlavou sklonenou do mobilu na dobrej ceste nechať si ju odraziť dopravnou značkou a potom sa nechať prejsť autobusom, lebo proste nekukáš pred seba.

wikipedia.org (https://it.wikipedia.org/wiki/Pok%C3%A9mon#/media/File:Pok%C3%A9mon_merchandise.jpg)
wikipedia.org (https://de.wikipedia.org/wiki/Sammelbilderproblem#/media/File:Pokemon_collection.jpg)

10. Pogy

Akonáhle zazvonilo, už aj ste so spolužiakmi boli skrčení na zemi a trieskali do týchto okrúhlych placiek ako o život. Je to zvuk, na ktorý nikdy nezabudneš, pretože pogy pre teba vtedy znamenali viac, ako 10Sk na pelendreky.

flickr.com (https://www.flickr.com/photos/hkboyee/210636053/)

11. Kazety

Lunetic, Kelly Family a Michaela Paštétová, to si jednoducho musel mať. Manuálne pretáčanie kaziet na najobľúbenejší hit sa teraz už zdá pomaly také retro, ako vinylové platne do gramofónov. A kto si tiež nahrával najnovšie hity z rádia Okej na kazety?

pixabay.com (https://pixabay.com/sk/kazeta-p%C3%A1skou-music-p%C3%A1ska-audio-2744767/)

12. Angličáky

Dievčatá sa vyžívali v obrázkových bločkoch, pohľadniciach či plagátoch a chalani mali okrem kartičiek hokejistov ešte modely autíčok. Často to bolo možno aj naopak, no podľa tradične zaužívaných stereotypov by to malo byť vraj takto. Pri reklame na Horúce Kolesá ráno v sobotu pred Kakaom si si mohol oči vyočiť koľko ich majú tí chalani v telke a ty si chcel proste tiež.

flickr.com (https://www.flickr.com/photos/jeepersmedia/13397076513)

13. Tetovačky

Každá nová žuvačka vždy skrývala poklad – tetovačku. Väčšinou si ich vlastne ani nezbieral, ale hneď aplikoval. Stačila nejaká špongia či handrička, trochu vody a potom veeeeeľmi opatrne odliepať, nech nevyzeráš ako pako len s polkou auta na ramene.

https://www.instagram.com/p/BN4m6mLgjrH/?tagged=pedrozuvacky

14. Bužírky

Toto bol riadny boom a zapletali sme ako o život a mali sme ich povešané všade. Kto nemal na kľúčoch aspoň tri, nevedel, čo frčí.

plietli ste?

Posted by Spomienky na detstvo on Monday, November 26, 2012

15. Obrázky do pamätníkov

„Môj pamätník v úcte majte, listy z neho netrhajte!“ Toto mal na úvodnej stránke pamätníčka asi každý. Vymieňali sme si ich a zbierali kresby a priania od blízkych aj vzdialených, len aby sme ich mali čo najviac. Medzi najviac trendy obrázky patrili Káčerovci, Mickey a Minnie Mouse a psík Pluto. A záhadný zábavný zahnutý rožtek, na ktorom bolo napísané „Otvor“ a pod ním „Neskoro“. Hahaha.

autor

Titulná fotka: autor


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.