Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 24.6.2024
sk
Ján
cz
Jan
Zdroj: ©Legendary Entertainment / MovieStillsDB

Pokračovanie dostane Duna aj Joker. 10 najočakávanejších filmov roka 2024

Kvalitných filmov bude aj tento rok viac než dosť.

Filmových fanúšikov čaká silný filmový rok. Rok 2024 totiž bude plný zaujímavých kino premiér. V tomto článku sme pre teba vybrali 10 filmov, ktoré patria k tým najočakávanejším.

Nájdeš medzi nimi pokračovania známych hitov, veľkolepé sci-fi či zábavné animáky.

1. Duna: Časť druhá

Druhej Duny sme sa pôvodne mali dočkať ešte v roku 2023, napokon však bola kvôli štrajku hercov odložená o niekoľko mesiacov. Štrajk sa však už podarilo vyriešiť, takže nás už žiadne presuny premiéry (dúfajme!) nečakajú.

Sníma Denisa Villeneuva ponúkne pokračovanie epického príbehu Paula Atreidesa (Timothée Chalamet), ktorý sa spojí s kmeňom Fremenov, aby sa pomstil za zničenie jeho rodiny.

Vo filme uvidíme aj Rebeccu Ferguson, Zendayu, Javiera Bardema, Josha Brolina, Florence Pugh, Stellana Skarsgårda, Davea Bautistu, Austina Butlera, Christophera Walkena a Léu Seydoux.

Trailery vyzerajú fantasticky a nepochybujeme, že nás v kinách opäť čaká veľkolepý zážitok. Premiéra sa uskutoční 29. februára.

2. Chudiatko

Originálna sci-fi komédia Chudiatko od Yorgosa Lanthimosa ponúkne svieži pohľad na známy frankensteinovský motív. Bella Baxter (Emma Stone) je po samovražde opäť privedená k životu geniálnym vedcom (Willem Dafoe). Následne spojí sily s prefíkaným právnikom (Mark Ruffalo), s ktorým utečie na cestu vlastného sebapoznania a oslobodenia.

Vo filme si zahrali aj Ramy Youssef, Christopher Abbott, Jerrod Carmichael, Kathryn Hunter, Hanna Schygulla, Margaret Qualley a Vicki Pepperdine. Snímka už za sebou má premiéru v Spojených štátoch, odkiaľ si odniesla nadšené recenzie. Na konte má už aj niekoľko cien, vrátane siedmich nominácií na Zlatý glóbus.

3. Baby na úteku

S novým filmom tento rok dorazí aj kultový Ethan Coen. Jeho akčná komédia Baby na úteku sa točí okolo kamarátok Jamie (Margaret Qualley) a Marian (Geraldine Viswanathan). Tie sa potýkajú s rôznymi problémami, a tak sa rozhodnú vyraziť na Floridu a začať odznova. Keď sa však ich cesty skrížia so skupinou zločincov, veci sa začnú uberať iným smerom.

Vo vedľajších úlohách sa môžeme tešiť aj na Beanie Feldstein, Matta Damona, Pedra Pascala, Annie Gonzalez, Joeya Slotnicka, Billa Campa, Colmana Dominga či Connie Jackson. Snímka z trailerov pôsobí svižne, uletene a zábavne. Okrem toho má skvelé obsadenie a Coen na režisérskej stoličke je tiež zárukou kvality. Baby na úteku dorazia do kín 21. marca.

BACK TO THE MEMES: Hlasuj o najlepšie meme roka 2023

Mohlo by ťa zaujímať:

BACK TO THE MEMES: Hlasuj o najlepšie meme roka 2023

4. Kráľovstvo planéty opíc

Nová trilógia Planéta opíc patrí k najlepším blockbusterom posledných rokov. Nadviazať na jej úspech sa pokúsi Wes Ball s Kráľovstvom planéty opíc. Príbeh sa odohráva asi 300 rokov po udalostiach Vojny o planétu opíc. Opice sa rozdelili do niekoľkých kmeňov, kým z ľudí sa stali divosi prežívajúci v úkrytoch.

Medzi opicami sa objaví tyranský Proximus Caesar (Kevin Durand), ktorý prekrúti pôvodné Caesarovo učenie a začne si podrobovať ostatné kmene. Je na mladom šimpanzovi menom Noa (Owen Teague), aby s pomocou mladej Mae (Freya Allan) podnikol nebezpečnú cestu, ktorá bude mať zásadný vplyv na budúcnosť opíc a ľudí.

Vo filme si zahrali aj Travis Jeffrey, Neil Sandilands, Peter Macon, William H. Macy, Eka Darville, Sara Wiseman a Dichen Lachman. Z prvého teaseru pôsobí Kráľovstvo planéty opíc veľmi dobre, budeme teda dúfať, že sa kvalitou vyrovná pôvodnej trilógii. Do slovenských kín snímka zamieri 23. mája.

5. Furiosa: Mad Max sága

Epické akčné sci-fi Furiosa: Mad Max sága natočil legendárny George Miller. Ako hovorí už názov, nadväzuje v ňom na svoj úspešný epos Mad Max: Zbesilá cesta.

Tentokrát sa zameria na udalosti, ktoré mu predchádzali a v ktorých centre stojí mladá Furiosa (Anya Taylor-Joy). Tá po únose skončí v rukách motorkárskeho gangu, ktorý vedie bojovník Dementus (Chris Hemsworth).

Ten sa chystá na rozhodujúci stret so svojím rivalom Immortanom Joeom, pričom Furiosa sa snaží zachrániť a dostať sa domov. Vo filme sa objavia aj Tom Burk, Alyla Browne, Nathan Jones, Angus Sampson, Quaden Bayles, Daniel Webber a Lachy Hulme.

Film sa už stihol pochváliť prvým teaserom, ktorý láka na skutočne veľkolepú a patrične divokú akčnú jazdu. Premiéra je stanovená na 23. mája.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.