Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 15.6.2024
sk
Vít
cz
Vít
, Vítek
V spolupráci s Bontonfilm SK

Pokračovanie legendárnej rozprávky je konečne tu. Perinbaba a dva svety zamieri do kín už čoskoro

Pokračovanie kultovej Perinbaby sľubuje magický zážitok.


Kto by nepoznal Perinbabu? Kultová rozprávka Juraja Jakubiska nám už roky spríjemňuje vianočné sviatky a inak tomu nebude ani tento rok.

Fanúšikovia Jakubiskovho filmu ale teraz majú dvojnásobný dôvod na radosť. Do kín totiž konečne prichádza očakávané pokračovanie Perinbaba a dva svety. Premiéra sa viackrát posúvala a Juraj Jakubisko sa jej, žiaľ, nedožil.

Cesta za láskou a šťastím

Hlavným hrdinom príbehu je Lukáš (Lukáš Frlajs), syn Alžbetky a Jakuba z pôvodného filmu. Ten sa rozhodne vydať do sveta s cieľom nájsť šťastie a pravú lásku.

Na jeho kroky stále dohliada jeho dobrosrdečná kmotra Perinbaba (Giulietta Masina), ale nechýba, samozrejme, ani smrtka Zubatá (Darija Pavlovičová), ktorá Lukášovi kladie do cesty jednu prekážku za druhou.

Lukáš a jeho psík Ucho sa vydávajú hľadať bájnu krajinu hojnosti, ktorá leží za siedmim horami a siedmimi morami. Cesty ich však zavedú na naozaj rôzne miesta. Okrem iného napríklad aj do väzenia vo veľkom zámku, do krajiny divožienok, do pohyblivého mesta či do kráľovstva, z ktorého zmizli všetky ženy. Lukášova túžba nájsť pravú lásku však nepoľavuje.

Posledný film Juraja Jakubiska

Vo filme si zahrali aj Ivan Romančík, René Štúr, Daniel Nekonečný, Petra Vančíková-Kolevská, Ľudmila Swanová, Lívia Bielovič, Ľubomír Paulovič, Andrea Verešová, Sabina Skalická či Katarína Hlinková.

Zaujímavosťou je, že v úlohe Perinbaby uvidíme opäť Giuliettu Masinu. Herečka zomrela v roku 1994, ale Jakubisko ju do príbehu zapojil za pomoci archívnych záberov a špeciálnych efektov.

Pôvodná Perinbaba je dnes už zaslúženou klasikou, ktorú milujú celé generácie divákov. Nadviazať na jej úspech určite nebude jednoduché, ale režisér Jakubiskovho formátu nám určite doručí kvalitnú rozprávku s preňho typicky podmanivou poetikou.

Rozhodne sa na film tešíme a myslíme si, že má veľký potenciál osloviť priaznivcov originálu, ale aj nových divákov. Perinbaba a dva svety vstúpi do našich kín 7. decembra.

filmy, slovenský film, kino program, slovenské kino, rozprávka, Perinbaba a dva svety, Juraj Jakubisko, filmová novinka
Bontonfilm SK

Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.