Pokračovanie megahitu Avatar berie dych prvými obrázkami. Filmu sa dočkáme koncom budúceho roka

Dokáže pokračovanie Avatara do kín ešte pritiahnuť davy?

Zdroj: 20th Century Fox

Sci-fi epos Avatar od Jamesa Camerona iste nemusíme siahodlho predstavovať. V čase premiéry v roku 2009 išlo o filmovú udalosť s revolučnou technickou stránkou. Až donedávna zároveň išlo o vôbec finančne najúspešnejší film všetkých čias – z piedestálu Avatara skopla až marvelovka Avengers: Endgame.

Prvé obrázky dorazili

James Cameron už poctivo maká na pokračovaniach svojho overeného hitu. Podľa všetkého by sme sa ešte mali dočkať štyroch nových snímok. Ako ale píše aj portál Unilad, Avatar 2 (s podtitulom The Way of Water) sa nám už teraz predstavuje vôbec prvými concept artmi.

Obrázky zverejnil samotný James Cameron na veľtrhu 2020 International CES v Las Vegas a zároveň ich zverejnil na oficiálnom twitterovom účte filmu. Už len zo samotných obrázkov sa dá vydedukovať, že opäť pôjde o vizuálne úchvatný zážitok, plný epických scén a dokonalých CGI efektov.

Na tejto zložke si, koniec-koncov, Cameron dáva obzvlášť záležať a jeho perfekcionizmus je v Hollywoode dobre známy. Celkom iste neponechá nič náhode, a pošle do kín po všetkých stránkach vypiplanú snímku. Hlavné úlohy si zahrajú Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver a Stephen Lang. Objavia sa však aj Kate Winslet, Oona Chaplin, Joel David Moore či Cliff Curtis.

Čo príbeh?

O príbehu zatiaľ vieme len málo, keďže Cameron si dáva pozor, aby do médií nič zásadné nepreniklo. V rozhovoroch však prezradil, že vo filme uvidíme dcéru Jakea a Neytiri z prvého dielu. Dočkáme sa tiež predstavenia nového klanu Metkayina, ktorému šéfuje Tonowari v podaní Cliffa Curtisa.

Karty by mal zamiešať aj Javier „Spider“ Socorro, ktorého si zahrá Jack Champion. Pôjde o ľudské dieťa narodené vo vojenskom komplexe Hell’s Gate. Režisér tiež priamo na Twitteri prezradil, že preskúmame aj nové a doteraz nepreskúmané časti Pandory, teda planéty, kde sa príbeh odohráva.

20th Century Fox

Skrátka a dobre, môžeme sa tešiť na poriadne strhujúcu snímku, ktorá určite opäť mohutne zatrasie pokladňami kín. Bude zaujímavé sledovať, ako sa jej bude u divákov dariť, vzhľadom na to, že do kín dorazí s veľkým odstupom od jednotky. To môže byť celkom riziko, pretože je otázne, či Avatar ešte dokáže do kín pritiahnuť také obrovské davy.

Zatiaľ však nič nenaznačuje, že by sa to nemalo naplniť. Je jasné, že aj reklamnú kampaň si štúdio dobre postráži, takže môžeme očakávať ďalšiu filmovú udalosť. Premiéra Avatara 2 je naplánovaná na 16. decembra 2021.

Zdroj: unilad.co.uk

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
11
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Slováci opäť ukázali kreativitu. Takto sa im podarilo v našej výzve dokresliť Raťafáka Plachtu


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME