Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 31.3.2023
sk
Benjamín
cz
Kvido
, Quido

Pokrivkávajúca hygiena slobodných mužov. Obliečky si menia len dva-trikrát do roka

Niektorí sú pras... Aj ty?


Hygiena je každého osobná vec, do sprchovania sa vŕtať nejdeme. Iba trochu. Zaujali nás štatistiky intenzity prevliekania posteľných obliečok a prečo by si mal prehodnotiť svoje laxné správanie voči textíliám, v ktorých tráviš tretinu svojho života.

Slobodní majú na háku

Britská štúdia skúmajúca frekvenciu výmeny posteľnej bielizne zistila, že slobodní muži majú výrazne horšiu hygienu ako ženy. Takmer polovica (45 %) singlov s praním otáľa minimálne štyri mesiace. 12 % uviedlo, že perú raz za šesť mesiacov a menej často.

Nie je prekvapením, že periny prevliekali promptnejšie, keď boli vo vzťahu. Vyše tretina ich mení každé tri týždne. 27 % to robí raz za mesiac. S najväčšou pravdepodobnosťou preto, že túto činnosť majú na svedomí ich partnerky.

Shutterstock

Komentujúci sa hneď chytili.

 „Takže odporúčate randiť so zadanými? Aby som si bola istá, že obliečky má čisté?“

„Som muž a periem každých 8 mesiacov. Stačí prevrátiť naruby a sú ako nové. Šetrím vodu a elektrinu,“

U žien je to o niečo lepšie, i keď nie ideálne. 62 % si návliečky vymieňa každé dva týždne. V rámci odpovedí párov je frekvencia po troch týždňoch. Navyše 17 % mužov a 7 % žien priznalo, že neperú posteľnú bielizeň pre hostí pred príchodom ani po ich odchode.

Obliečku na vankúš per najčastejšie

Podľa odborníkov by sme návliečky mali meniť každý týždeň, keďže odumreté kožné bunky a telesný maz sa rýchlo hromadia. Každý deň ich z nás odpadne 30 000 až 40 000. Švédske stoly pre roztoče. Nástrahy mnohých ekzémov, čiernych bodiek a akné číhajú vo vankúši. Aby si sa vyhol tejto kontaminácii, mal by si meniť vankúšovú obliečku aspoň raz týždenne. Ľudia s mastnou pokožkou by to mali robiť každé štyri dni.

Pyžamo by si mal meniť po troch dňoch a všetko prať pri vysokých teplotách minimálne na 60°C.

Celé vankúše je treba prať každé tri až šesť mesiacov a periny dvakrát do roka. Kupovať nové by si mal každých päť rokov.

Shutterstock

Hygienické nedostatky mužov

V spojitosti s chlapskou hygienou ľudí zaujalo video na TikToku, v ktorom sa doktorka Jen Caudle sťažuje, že si nedostatočne alebo takmer vôbec neumývajú niektoré časti tela.

  • Veľa chlapov si vôbec neumýva pupok. 
  • Neumývajú si ušné laloky, zadnú časť ucha a ryhu.

„Pretri si ryhu ucha, cítiš ten hnusný pach?“ 

  • Poriadne si neumývajú nechty. 
  • Neumývajú si nohy a prsty na nohách.

„Nehovorím o tom, že si to mydlo necháš stekať po nohách v sprche, hovorím o umývaní aj medzi prstami.“

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Monika Suchá
Píšem prstami, myslím hlučným vnútorným hlasom. Atakujem zaujímavými témami, ktoré musia prilákať najskôr mňa, kým ich vyzradím druhým. Konvenčne do nich badurkujem ironický a sarkastický tone of voice.Vo voľnom čase neznášam decká, obľubujem pondelky, bad days sú nedeľky. Rada si umývam zuby a šparchám sa vatovými tyčinkami v uškách. Také uspokojujúce.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje