Pokrytec či chronický zabúdač: Čo o tebe prezrádza výber valentínskeho darčeka?

Čo dáš svojej polovičke na sviatok všetkých zaľúbencov?

Zdroj: © ArtCave Maniac / EMEFKA

A je to tu. 14. február, Valentín, sviatok všetkých zaľúbencov a deň, z ktorého menšie kvetinárstva žijú ešte ďalšie tri mesiace. Okrem iného je dnes ešte aj Medzinárodný deň darovania kníh. Regály obchodov sú načančané, ružové, plné rozkošných medvedíkov a čokolád, ktoré sa hrajú, že sú v akcii, ale nie sú. Proste krása. Krása a gýč, neskutočný gýč. No kto by ho len nemiloval?

Keďže tento deň klasicky oslavujú zaľúbenci kupovaním darčekov, rozhodli sme sa využiť to v náš prospech. V spolupráci s naším šikovným ilustrátorom sme teda pripravili typológiu mužov (alebo možno aj žien) na základe výberu ich darčeka. Tak čo, našiel si sa v niektorom bode?

1. Som prudko originálny

Kvety a čokoláda. Za predpokladu, že cica nemá alergiu na peľ a intoleranciu na laktózu, je to overená nízkorozpočtová klasika. Za päť eur splní všetky očakávania, ktoré priemerná žienka od tohto sviatku má, a ty to veľmi dobre vieš. Preto strategicky odmietaš vymýšľať čokoľvek iné a kreativitu šetríš na podstatnejšie udalosti.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

2. Nie som si istý, čo má rada

Lapač prachu s vyznaním lásky poteší široké spektrum žien. Tie so záľubou v sentimentálnych kravinkách, tie, ktoré majú rady všetko ružové a chlpaté (prestaň myslieť na svoje gule) a dokonca aj tie s problémami krčnej chrbtice. No ok, tie, ktoré ocenia darčeky praktického rázu veľmi nie. Proste (takmer) univerzálny kúsok, ktorým nemáš čo posr*ť. A to sa hodí.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

3. Som tak trochu sebecký

A prečo by aj nie?! Tvoríš 50 percent vzťahu, bez teba by ani nemala čo oslavovať, a teda máš plné právo nárokovať si na valentínsky darček tiež. Lenže cica nevyzerá, že by ti po práci bežala kúpiť bukrétu, takže si to musíš poriešiť sám.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

4. Som chudobný ako kostolná myš

Po vyplatení šekov si rád, že ti ostane na slanú vodu, to beriem. Ale aj tak si tak trochu ignorant. Jedna ruža nestojí v priemernom kvetinárstve viac ako euro a ak nie si pre frajerku schopný obetovať jedno veľké pivo (nepovedz, že si si nedal), asi by si mal razantne prehodnotiť váš vzťah. Alebo minimálne tvoj postoj k nemu.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

5. Mám malého vtáka…

…a chlpatý chrbát, nízke sebavedomie, ale celkom solídny džob. Pán podnikateľ, čo zakrýva nedostatky materiálnymi sprostosťami a vyhľadáva spoločnosť žien, ktorým to jednoducho stačí. A že ich je dnes požehnane. Vďaka tomu ťa jedna valentínska šukačka stojí toľko, čo priemerného Slováka nájom na dva mesiace, ale ako sa hovorí – proti gustu, žiaden dišputát.

6. Žehlím problém

Žehlíš problém, veľký problém. Možno ešte nejaký z minulého roka, na ktorý si v zápale hnevu spomenula dva dni dozadu, keď si na hajzli zase raz nechal prázdnu rolku od toaletného papiera. Valentín ti prišiel rovno do rany.

Zapáliš sviečky, objednáš dobrú večeru (lebo dobre vieš, že keby našla doma desať pripálených hrncov, rovno by ti jeden šmarila do hlavy) a budeš tajne dúfať, že ju celé toto romantické teatro trochu obmäkčí.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

7. Žehlíš problém, ale…

…do výplaty ďaleko. A donáškové služby si dnes hádžu také pálky, akoby k tebe tie kuracie krídla doplávali na plti krížom cez celý Karibik. Takže inak. Ekonomickejšie.

Dva kopčeky guľatozrnnej ryže, dve lyžice kečupu, burina spred baraku, na ktorej si každé ráno uľavuje susedovie Dunčo (veď ono tá petržlenová vňať nechutí oveľa lepšie) a keď sa trošku rúčkou posnaží, dostane k tomu slečna aj „tatarku“.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

8. Som dokonalý

Vieš, že najtajnejšie ženské prianie nie je nájsť princa na bielom koni – toho môže osr*ť pes? Cica chce žrať a nepribrať. Preto si to takto pekne vymyslel… povieš jej, ako pekne vyzerá, že tuším tento mesiac schudla, zoberieš ju do mekáča, zapcháš hubu dvomi tuctami nugetiek, a tak tajne budeš dúfať, že to do večera vytrávi.

Možno celé rozhodnutie prehodnotíš, keď ti začne mačkať pižmoňa rukou ulepenou od pikantnej omáčky, ale čert to ber. Prirodzenie máš síce v jednom ohni, ale stálo to za to. Odteraz si totiž pán dokonalý, a keď ju pekne poprosíš, možno ti na to donesie mrazený hrášok. Ktovie, či to pomôže…

© ArtCave Maniac / EMEFKA

9. Mám svoje zásady

Máš svoje zásady. A to je super. Neoslavuješ Vianoce, na Halloween sa neprezliekaš za grófa Drakulu, nebeháš po meste spitý pod obraz boží a nepýtaš sa nádejných mladých slečien, či by si sa nemohol pricucnúť a okoštovať za hlt ich telesných tekutín… však? VŠAK?! Alebo počkať, počkať… žeby si predsa len nemal zásady? Žeby si bol len obyčajný pokrytec? To sa asi nedozvieme…

© ArtCave Maniac / EMEFKA

10. Zabudol som

Ty si presne ten typ človeka, pre ktorého držia benzínové pumpy širší sortiment ako väčšina normálnych supermarketov. Od tampónov cez sáčkové polievky až po trinásť druhov rôznych čokolád majú hádam všetko, a s vedomím, že si to príde kúpiť len človek v núdzi, si to aj patrične nacenia. Nuž, keď je hlava sprostá, trpí celé telo… a peňaženka s ním.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
16
Fuuj
Fňuk Fňuk
4
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
44
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Umelec kreslí manželke rozkošné ilustrácie o ich spoločnom živote


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME