Utorok 24.5.2022
sk
Ela
, Vanesa
cz
Jana, Vanesa

Poliak odohral vo Football Manageri najdlhšiu hru. Jeho posledný zápas prebehol v roku 2434

Pawel ukázal poriadnu dávku trpezlivosti, ktorá mu priniesla zápis v Guinnessovej knihe rekordov.


Rekordy a videohry sú takmer synonymom. Veď už v prvých hrách išlo väčšinou o to, aby hráč získal čo najviac bodov. Ako sa stali hry prepracovanejšími, tak sa zmenili aj spôsoby, ktorými sa v nich dá uspieť a prekonať ostatných. Niekedy môžu byť naozaj extrémne, ako uvádza aj prípad z Guinness World Records.

Herný fenomén

Football Manager patrí k najpopulárnejším herným sériám na svete. To aj napriek tomu, že rozhodne nepatrí k titulom, ktorý by dokázal osloviť každého. Oproti iným futbalovým hrám ako FIFA či Pro Evolution Soccer (eFootball) totiž hráč trávi oveľa viac času prácou s tabuľkami, grafmi a plánmi.

Football Manager naozaj ide do hĺbky a k futbalu pristupuje s čo najväčšou mierou realizmu. Práca mimo ihriska je minimálne taká dôležitá ako samotný zápas. To, čo sa odohrá na trávniku, je výsledkom dlhej a usilovnej práce mimo neho.

Football Manager 2022 sa v súčasnosti drží na 16. priečke rebríčka najhranejších hier na Steame. Len jeden diel série, na jednej platforme, hrá v každom momente dňa 40 – 80-tisíc hráčov. Je pochopiteľné, že v takto početnej komunite sa nájdu jednotlivci, ktorí budú cítiť potrebu vyniknúť.

400-ročná kariéra

Poliak Pawel Sicinski sa rozhodol odohrať najdlhšiu hru Football Manageru, akú kedy niekto absolvoval. Hra nemá prakticky žiaden finálny cieľ ani časové ohraničenie a každý hráč môže hrať toľko sezón za sebou, koľko ho len bude baviť. U Pawla to bolo (samozrejme herných) 416 rokov a 134 dní.

Vďaka svojmu odhodlaniu a vytrvalosti Poliak vydržal pri jednej hre dlhšie ako ktokoľvek predtým a za tento výkon dokonca získal zápis v Guinnessovej knihe rekordov.

Pawel počas svojej stáročnej manažérskej kariéry odohral 22 300 zápasov, v ktorých jeho hráči nastrieľali 58 900 gólov. Zvíťazil v 71 % stretnutí, vďaka čomu získal 1258 trofejí. Pawlovi sa podarilo prekonať doterajší rekord Nemca Seppa Hedela, ktorý odohral 333 sezón v jednej hre.

Ako je vôbec možné, aby sa futbalový manažér dožil vyše 400 rokov? Football Manager nijako nelimituje vek postáv. Postavy starnú do veku 99 rokov a následne im hra prestane počítať roky. Tvorcovia jednoducho nepredpokladali, že sa k titulu dostane Poliak, ktorý má príliš veľa odhodlania a voľného času.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

strhi

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť