Policajti hľadali marihuanovú farmu. Objavili gigantickú ťažiareň bitcoinov

Policajti vo Veľkej Británii neskrývali prekvapenie.

Zdroj: Profimedia

Záťahy na miesta, kde sa majú vyrábať či pestovať drogy, nie sú ničím novým. Policajtov, ktorí po anonymnom tipe vykonali prehliadku v opustenej budove komplexu Great Bridge Industrial Estate vo Veľkej Británii, však čakalo pomerne veľké prekvapenie.

Muži zákona si boli istí, že na pozemku drogoví díleri pestujú marihuanu. Keď však vtrhli dnu, namiesto drog objavili 100 vysokovýkonných navzájom prepojených počítačov. Tie boli využívané na ťažbu bitcoinov, kvôli čomu spotrebovali elektrinu v hodnote tisícov eur, informuje portál LADbible.

Profimedia
Profimedia

Ťažba spotrebuje obrovské množstvo elektriny

Bitcoin, ale aj iné kryptomeny sa v poslednom čase dostávajú pod paľbu kritiky, keďže na ich dolovanie je potrebné obrovské množstvo elektrickej energie, čo má nepriaznivý vplyv na životné prostredie. Na to, aby človek mohol bitcoiny ťažiť, potrebuje naozaj výkonné počítače. Zdá sa, že prevádzkovatelia objavenej „bane na bitcoiny“ si ale s environmentálnou stránkou veci hlavu príliš nelámali.

Policajti počítače hneď zabavili. Ako neskôr povedala seržantka Jennifer Griffin, nález ich naozaj šokoval. Miesto totiž vykazovalo všetky znaky farmy na pestovanie marihuany. Zmienila sa tiež, že ide o druhú baňu na kryptomeny, ktorú v grófstve West Midlands objavili. „Hoci ťaženie kryptomien samo osebe nie je nelegálne, ale odber elektrickej energie zo siete rozhodne je,“ dodala. V čase razie sa v objekte nikto nenachádzal, takže polícia nezatkla žiadne osoby. Vyšetrovanie však stále prebieha a polícia sa rozhodne bližšie zameria na majiteľov budovy.

Shutterstock
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
4
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
18
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Otestuj sa: Ako dobre sa vyznáš v talianskej kuchyni?


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME