Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 6.2.2023
sk
Dorota
cz
Vanda
, Wanda

Policajti v Pezinku zadržali drogového dílera, hrozí mu až 15 rokov za mrežami

Obvinený minimálne si od mája tohto roka zadovažoval, prechovával a vyrábal omamné a psychotropné látky - marihuanu a kokaín.


Pezinskí policajti objasnili drogovú trestnú a vyšetrovateľ obvinil 46-ročného Jozefa Ď. z okresu Pezinok z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

Muž sa trestnej činnosti dopúšťal niekoľko mesiacov v okrese Pezinok, ale aj v okrese Detva v Banskobystrickom kraji. Ako informuje bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, obvineného zadržali v Modre v okrese Pezinok.

Obvinený minimálne si od mája tohto roka zadovažoval, prechovával a vyrábal omamné a psychotropné látky – marihuanu a kokaín, na viacerých miestach, najmä v rodinnom dome v Modre, v Pezinku ale aj v rodinnom dome v okrese Detva.

Tieto látky následne predával ďalším osobám a užívateľom drog. Policajti na základe vyšetrovania vykonali domové prehliadky, ako aj prehliadky nebytových priestorov. Pri domovej prehliadke bytu v Pezinku zaistili konope, z ktorého by bolo možné vyrobiť 886 bežných jednorazových dávok drogy.

Pri prehliadke rodinného domu v Modre zaistili materiál. Na základe expertízy by bolo možné z daného množstva vyrobiť 303 bežných jednorázových dávok kokaínu. Pri prehliadke priestorov v Modre policajti zaistili aj materiál v množstve, ktoré zodpovedá 658 bežným jednorázovým dávkam kokaínu a konope, z ktorého by bolo možné vyrobiť celkovo 484 bežných jednorazových dávok drogy. Domová prehliadka rodinného domu v Detve preukázala prechovávanie konope, z ktorého by bolo možné pripraviť celkovo 2 516 bežných jednorázových dávok drogy.

Policajti preukázali, že muž bol už zo spáchania takéhoto zločinu obvinený v roku 2012. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť