Policajti zadržali falšovateľa bankoviek, ktorý mal vo svojom portfóliu aj neexistujúce tisíceurovky

Zdá sa, že aj napriek svojej nízkej úrovni schopností bol podvodník pomerne úspešný.

Zdroj: shutterstock

Počas bytovej prehliadky u 62-ročného muža sa bieloruským policajtom podarilo zadržať 330 bankoviek. Veľká časť týchto peňazí boli falzifikáty, ktoré sa dôchodca snažil postupne dostať do obehu, informuje Onliner.

Zo všetkých nájdených bankoviek určite zaujme táto. Tisíceurovku nikto z nás nikdy zaručene nevidel. Nejde o to, že by to bol peniaz príliš vysokej hodnoty, ktorý bežný smrteľník nemá možnosť vidieť. Bankovka v takej nominálnej hodnote jednoducho neexistuje.

Nastasya Zanko / sk.gov.by
Nastasya Zanko / sk.gov.by

Tisíceurovka zo zimbabwianskej bankovky

Vysvitlo, že Bielorus sa nesnažil vytvárať hodnoverné repliky bankoviek a namiesto toho „prezliekal cudzie meny do euro kabáta“. Spoliehal sa na to, že obyvatelia Bieloruska nie sú dobre oboznámení s tým, ako vyzerajú zahraničné peniaze. Tisíceurovka vznikla pomerne primitívnou úpravou bankovky tisíc zimbabwianskych dolárov.

Reserve Bank of Zimbabwe

Falošná päťstoeurovka

O niečo presvedčivejšie pôsobí falošná päťstoeurovka, na ktorej výrobu použil rovnako peniaze zo Zimbabwe. V jej prospech hovorí minimálne to, že predstavuje existujúcu nominálnu hodnotu, a dokonca je aj rovnakej farby!

Nastasya Zanko / sk.gov.by

Nevynechal ani stoeurovku

V kolekcii minského podvodníka policajti objavili aj takéto zúfalé stoeurovky, ktoré vznikli úpravou srbského dinára. Polícia zistila, že „umelec“ z Minska sa svojmu ilegálnemu biznisu venoval štyri roky. Chlapík dokonca upravoval rok tlače na ruskom rubli, aby vytvoril dojem, že pochádza z obdobia po menovej reforme.

Nastasya Zanko / sk.gov.by

Falošné bankovky v obehu

Vynára sa otázka: kto by bol natoľko hlúpy, aby tieto fejky mizernej kvality prijal? Zdá sa, že by sa takých ľudí našlo dosť. V máji 2020 priniesol muž v bieloruskom Grodne do banky tisíceurovku, ktorú získal z pozostalosti po svojom nebohom otcovi. Ako sa ukázalo, išlo, samozrejme, o rovnaký falzifikát, aký je ukázaný v úvode článku, s veľkou pravdepodobnosťou od toho istého autora.

Páchateľ je obvinený celkovo zo 16 prípadov predaja falšovaných bankoviek, za ktoré získaval ovocie, voňavky a ďalší tovar. Dôchodcove činy úrady klasifikujú ako pokus o podvod a výrobu a prechovávanie falošných platidiel. Muž je momentálne v policajnej väzbe.

V mnohých krajinách Balkánu a východnej Európy ľudia nedôverujú svojim nestabilným miestnym menám. Zahraničné valuty (euro, prípadne americký dolár) si nesmierne cenia a niekde sa dokonca používajú ako neoficiálne platidlo. Takáto situácia, žiaľ, hrá do karát falšovateľom, ktorým ľahko naletia ľudia so slabou znalosťou cudzích bankoviek.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
16
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ľudia sa podelili o svoje strašidelné príhody, vďaka ktorým veria na duchov


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME