Sobota 27.11.2021
sk
Milan
cz
Xenie

Policajti zastavili muža pre jazdu bez vodičáku na motorizovanej chladničke

Polícii sa podarilo zastaviť nebezpečného delikventa.


V dnešnej dobe pribúdajú nové dopravné prostriedky ako huby po daždi. Vo svete kadejakých skútrov, hoverboardov či elektrických kolobežiek niekedy býva problém sa zorientovať a mnohí majitelia sami nevedia, do akej kategórie ich vozidlo patrí a aké pravidlá premávky sa naň vzťahujú. Potom sa ľahko stane, že zostanú prekvapení, keď ich zastaví policajná hliadka.

V niektorých prípadoch však väčšie prekvapenie zažije tá hliadka. Austrálski policajti v meste Kerrang spozorovali 25-ročného muža, ktorý sa po chodníku vyvážal na drobnej motorovej chladničke, uvádza UPI. Jednoduché autíčko, zrejme domácej výroby, má za primárny cieľ prepravovať chladiaci box. U protinožcov veľmi praktická vec – v horúčavách, aké tam niekedy panujú, nie je na škodu mať vždy poruke chladené nápoje.

ESKY IMPOUND…At about 10.30am today (Thursday November 18) police observed a 25 year old male driving a motorised…

Posted by Eyewatch – Swan Hill Police Service Area on Wednesday, November 17, 2021

Nezvyčajný stroj spĺňal zákonné podmienky na to, aby bol považovaný za plnohodnotné motorové vozidlo. Austrálske úrady ako kritériá používajú veľkosť a výkon motora. Z právneho hľadiska to teda nemá ďaleko od situácie, že by niekto bez vodičáku nasadol do bežného osobného auta a prevážal sa po chodníku. Znie to absurdne, ale pravidlá sú nastavené takto.

Vozidlo bolo zadržané na dobu 30 dní a šofér sa musí dostaviť na súd. Ľudia v komentároch dali jasne najavo svoje rozhorčenie. Uvedomujú si, že vodič motochladničky nemohol svojou jazdou nikoho ohroziť, a to, že polícia mrhá časom a zdrojmi na takéto prípady, pôsobí ako vystrihnuté z Kocúrkova. Obzvlášť smiešny je pohľad na obrovské nákladné auto, ktoré bolo privolané na odvoz zabavenej mašiny.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

strhi

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť