Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 23.4.2024
sk
Vojtech
cz
Vojtěch

Keď si hladný, nie si to ty! Táto múdrosť sa nedávno potvrdila v pakistanskom meste Láhaur, informuje portál BBC. Deväť policajtov sa zastavilo vo fast foodovej reštaurácii Johnny & Jugnu a objednali si hamburgery. Na tom by nebolo nič zvláštne, ale policajti nástojili na tom, že za ne v žiadnom prípade nezaplatia. Skrátka a dobre: zamestnancom prikázali, aby im pripravili jedlo kompletne grátis. To ale, logicky, zamestnanci odmietli. Reakcia na seba nenechala dlho čakať.

Policajti sa zamestnancom začali najprv vyhrážať, ale keď to nepomohlo, pristúpili k ťažšiemu kalibru. Najprv zatkli šéfa prevádzky a nasledujúci deň si prišli aj pre zvyšných 19 (!) pracovníkov fast foodovej reštaurácie. Neriešili ani to, že v rade čakali ďalší zákazníci a že spotrebiče ostali zapnuté.

Shutterstock

Vo väzení strávili sedem hodín

Zamestnancov odviezli do ciel predbežného zadržania, kde strávili sedem hodín. Podľa ich slov ich policajti ponižovali a nadávali im. Celý incident spôsobil v Pakistane pomerne veľkú vlnu nevôle. Policajti boli okamžite postavení mimo služby a vedenie polície sa od ich počínania ostro dištancovalo.

„Nespravodlivosť nebude tolerovaná a dotyční budú potrestaní,“ prisľúbilo vedenie v oficiálnom vyhlásení. Podľa reštaurácie Johnny & Jugnu toto rozhodne nie je prvý prípad, keď si policajti od personálu pýtali jedlo zdarma. Ako ďalej BBC uviedlo, premiér Pakistanu Imran Chán už dlhšie vyzýva, aby došlo v radoch polície k reforme. Momentálne sú tam totiž podľa neho nekompetentní policajti, ktorí tam boli dosadení po známosti.

Shutterstock

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.