Štvrtok 6.10.2022
sk
Natália
cz
Hanuš

Keď si hladný, nie si to ty! Táto múdrosť sa nedávno potvrdila v pakistanskom meste Láhaur, informuje portál BBC. Deväť policajtov sa zastavilo vo fast foodovej reštaurácii Johnny & Jugnu a objednali si hamburgery. Na tom by nebolo nič zvláštne, ale policajti nástojili na tom, že za ne v žiadnom prípade nezaplatia. Skrátka a dobre: zamestnancom prikázali, aby im pripravili jedlo kompletne grátis. To ale, logicky, zamestnanci odmietli. Reakcia na seba nenechala dlho čakať.

Policajti sa zamestnancom začali najprv vyhrážať, ale keď to nepomohlo, pristúpili k ťažšiemu kalibru. Najprv zatkli šéfa prevádzky a nasledujúci deň si prišli aj pre zvyšných 19 (!) pracovníkov fast foodovej reštaurácie. Neriešili ani to, že v rade čakali ďalší zákazníci a že spotrebiče ostali zapnuté.

Shutterstock

Vo väzení strávili sedem hodín

Zamestnancov odviezli do ciel predbežného zadržania, kde strávili sedem hodín. Podľa ich slov ich policajti ponižovali a nadávali im. Celý incident spôsobil v Pakistane pomerne veľkú vlnu nevôle. Policajti boli okamžite postavení mimo služby a vedenie polície sa od ich počínania ostro dištancovalo.

„Nespravodlivosť nebude tolerovaná a dotyční budú potrestaní,“ prisľúbilo vedenie v oficiálnom vyhlásení. Podľa reštaurácie Johnny & Jugnu toto rozhodne nie je prvý prípad, keď si policajti od personálu pýtali jedlo zdarma. Ako ďalej BBC uviedlo, premiér Pakistanu Imran Chán už dlhšie vyzýva, aby došlo v radoch polície k reforme. Momentálne sú tam totiž podľa neho nekompetentní policajti, ktorí tam boli dosadení po známosti.

Shutterstock

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť