Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 27.11.2022
sk
Milan
cz
Xenie

Policajná práca si vyžaduje, aby sa pri nej človek raz za čas zašpinil. V náročných situáciách sa nedá jednať v rukavičkách a o úspechu zásahu rozhodujú sekundy. Vo vypätých momentoch ochrana životného prostredia určite nepatrí medzi najväčšie priority.

Tou ťažšou cestou sa o tom presvedčili britskí policajti, tvrdí unilad. V súčasnosti si mnohé vlády a organizácie dávajú záväzok znížiť svoje emisie. Dve tretiny britských policajných útvarov sa rozhodli prispieť k boju proti klimatickým zmenám používaním elektromobilov. Celkovo nakúpili alebo si zapožičali 448 vozidiel.

Greta sa určite potešila. Určite sa potešili aj všetci zločinci v Spojenom kráľovstve. Nové policajné autá sú totiž príliš pomalé. Veľmi rýchlo im dochádza šťava. Dlho sa nabíjajú. Pre akčné povolanie, aké polícia nepochybne predstavuje, sú absolútne nepoužiteľné. Teda jedno využitie našli – úradníci sa nimi ráno vozia do práce a večer z práce.

Self Charging GIF - Find & Share on GIPHY

Britským strážcom zákona sa celkom ľahko môže stať, že ich autá nebudú zvládať tempo unikajúceho zločinca, alebo sa na miesto činu ani nedostanú, pretože im dôjde šťava. Policajti si uvedomili, že elektromobily boli krokom vedľa a vracajú sa k spoľahlivému dieslu.

Oficiálne čísla o tom, koľko tento ekošpás stál, nie sú známe. Odhaduje sa, že britské policajné zložky takto nešťastne investovali asi 1,5 milióna libier. Dosť veľká cena za odhalenie informácie, že trh s elektromobilmi zrejme „nie je dosť zrelý“ nato, aby poskytol vozidlá vyhovujúce „operačným nárokom“.

Situácia sa môže ale prudko zmeniť po príchode Cybertrucku od Tesly. Výkonný a húževnatý automobil by mal priniesť vlastnosti, ktoré ocení každý policajt na kolesách. Kým v zahraničí sa zavedenie Cybertrucku reálne plánuje už tento rok, slovenská polícia sa predviedla len s takýmto renderom vo svojich farbách.

Zdroj: unilad.co.uk


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť