Polícia investovala obrovskú sumu do elektromobilov. Zistila však, že sú príliš pomalé

Ani zďaleka to nie je jediný nedostatok.

Policajná práca si vyžaduje, aby sa pri nej človek raz za čas zašpinil. V náročných situáciách sa nedá jednať v rukavičkách a o úspechu zásahu rozhodujú sekundy. Vo vypätých momentoch ochrana životného prostredia určite nepatrí medzi najväčšie priority.

Tou ťažšou cestou sa o tom presvedčili britskí policajti, tvrdí unilad. V súčasnosti si mnohé vlády a organizácie dávajú záväzok znížiť svoje emisie. Dve tretiny britských policajných útvarov sa rozhodli prispieť k boju proti klimatickým zmenám používaním elektromobilov. Celkovo nakúpili alebo si zapožičali 448 vozidiel.

Greta sa určite potešila. Určite sa potešili aj všetci zločinci v Spojenom kráľovstve. Nové policajné autá sú totiž príliš pomalé. Veľmi rýchlo im dochádza šťava. Dlho sa nabíjajú. Pre akčné povolanie, aké polícia nepochybne predstavuje, sú absolútne nepoužiteľné. Teda jedno využitie našli – úradníci sa nimi ráno vozia do práce a večer z práce.

Self Charging GIF - Find & Share on GIPHY

Britským strážcom zákona sa celkom ľahko môže stať, že ich autá nebudú zvládať tempo unikajúceho zločinca, alebo sa na miesto činu ani nedostanú, pretože im dôjde šťava. Policajti si uvedomili, že elektromobily boli krokom vedľa a vracajú sa k spoľahlivému dieslu.

Oficiálne čísla o tom, koľko tento ekošpás stál, nie sú známe. Odhaduje sa, že britské policajné zložky takto nešťastne investovali asi 1,5 milióna libier. Dosť veľká cena za odhalenie informácie, že trh s elektromobilmi zrejme „nie je dosť zrelý“ nato, aby poskytol vozidlá vyhovujúce „operačným nárokom“.

Situácia sa môže ale prudko zmeniť po príchode Cybertrucku od Tesly. Výkonný a húževnatý automobil by mal priniesť vlastnosti, ktoré ocení každý policajt na kolesách. Kým v zahraničí sa zavedenie Cybertrucku reálne plánuje už tento rok, slovenská polícia sa predviedla len s takýmto renderom vo svojich farbách.

Zdroj: unilad.co.uk

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
10
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Títo ľudia ťa svojimi skutkami presvedčia, že patria do pekla

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME