Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 8.12.2022
sk
Marína
cz
Květoslava

Polícia objasnila lúpeže na čerpacích staniciach na diaľnici

V prípade dokázania viny páchateľovi hrozí trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov.


Policajtom sa podarilo zadržať muža podozrivého z lúpeží na oboch čerpacích staniciach na diaľnici medzi Prešovom a Košicami. Z týchto zločinov obvinil prešovský vyšetrovateľ 31-ročného muža z obce Družstevná pri Hornáde (okr. Košice – okolie). V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov. Informovala o tom polícia na sociálnej sieti.

K prvej lúpeži sa obvinený odhodlal v utorok 20. septembra v noci v čase okolo 1:45. „Maskovaný a s nožom v ruke vošiel do predajne čerpacej stanice v smere na Prešov a od pracovníčok žiadal všetky peniaze. V obave o svoj život a zdravie mu dali peniaze a muž z pumpy potom ušiel,“ pripomenula polícia. Zamestnankyne pri lúpeži zranené neboli.

Shutterstock

Uplynulý víkend, v nedeľu v noci, prišiel obvinený na čerpaciu stanicu na diaľnicu opäť, tentokrát ale v smere do Košíc. Krátko po jednej hodine v noci vošiel do predajne, kde rovnako ako v prvom prípade, so zamaskovanou tvárou a s nožom v ruke, žiadal od pracovníčok všetky peniaze. Ženy z obavy o svoj život a zdravie mu dali peniaze, s ktorými potom ušiel. Ani v tomto prípade neboli zamestnankyne zranené.

Ihneď po oznámení boli na miesto vyslané dostupné sily a prostriedky policajtov Prešovského a Košického kraja vrátane psovoda so služobným psom. Na základe zistených informácií a aj informácií zistených pri vyšetrovaní prvej lúpeže bol zvolený ďalší postup pri pátraní po páchateľovi. Jedna z košických hliadok pohotovostnej motorizovanej jednotky spozorovala na okraji obce Janovík vozidlo taxislužby.

„Pri kontrole vozidla taxislužby policajti obmedzili na osobnej slobode pasažiera a spolu so zaistenými vecami ho eskortovali na útvar policajného zboru. Prešovský vyšetrovateľ podozrivého muža následne zadržal a po vykonaní potrebných procesných úkonov mu vzniesol obvinenie za obe lúpeže. Zároveň spracoval podnet na jeho vzatie do väzby a umiestnil ho do cely policajného zaistenia,“ priblížila polícia.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť