Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 2.6.2023
sk
Xénia
, Oxana
cz
Jarmil

Polícia obvinila Čecha, ktorý vyčíňal v penzióne na Spiši

Muž javil známky požitia alkoholu či omamných látok.


Polícia obvinila 35-ročného Čecha, ktorý v penzióne na Spiši spôsobil škodu za tisíce eur. Stíhaný je väzobne. TASR o tom informovala košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová s tým, že javil známky požitia alkoholických či iných návykových látok. V izbe, v ktorej bol ubytovaný, našli zelenú sušinu a bielu kryštalickú látku.

Muž je obvinený z prečinu porušovania domovej slobody v súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci. Koncom minulého týždňa v jednom z penziónov v Spišskej Novej Vsi poškodzoval zariadenie. Škodu predbežne vyčíslili na 8000 eur. „Rozbil sklenenú výplň na vchodových dverách, poškodil stoličky a omietku na viacerých miestach na chodbe. Ďalej poškodil viacero dverí v priestoroch penziónu, ktoré vykopol, a iné zariadenie,“ spresnila Mésarová.

Shutterstock

Potom prešiel do časti budovy, v ktorej sa nachádzajú bytové jednotky. „Do niekoľkých bytov vstúpil po vykopnutí dverí, vošiel dovnútra a vykrikoval ženské meno. Po výzve tam bývajúcich ľudí, aby z bytu odišiel, tak aj urobil,“ dodala.

V súvislosti so zaistenými podozrivými látkami začala polícia trestné stíhanie pre drogovú trestnú činnosť. Mužovi odobrali biologický materiál, ktorý bude podrobený toxikologickému vyšetreniu.

„Od kolegov z Českej republiky boli získané informácie, že obvinený muž má bohatú trestnú minulosť, prevažne majetkového charakteru,“ doplnila. Cudzincovi hrozí po dokázaní viny trest odňatia slobody až na päť rokov.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje