Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila

Polícia obvinila muža dlhodobo týrajúceho nemeckého ovčiaka, psa museli utratiť

Obvinenému hrozí až trojročný trest odňatia slobody.


Enviropolicajti obvinili muža z obce Bzince pod Javorinou v okrese Nové Mesto nad Váhom z prečinu týrania zvierat. Obvinený mal týrať nemeckého ovčiaka, ktorého museli v dôsledku týrania utratiť. Informovala o tom polícia na sociálnej sieti.

Obvinený muž od presne nezisteného času až do augusta 2022 na dvore svojho rodinného domu utýral 10-ročného nemeckého ovčiaka. Pes bol dlhodobo umiestnený v zatarasenom koterci bez možnosti pohybu, ako aj výstupu a vstupu do koterca s obmedzením výživy a mal na tele neošetrené rany.

„Veterinárny lekár skonštatoval u psa podvýživu a viaceré hnisavé rany, prerastené pazúre, zanesené zvukovody, splstnatenú srsť. Podľa veterinára išlo o dlhodobo zanedbávaný stav, ktorý bol jednoznačne spôsobený nevhodnými chovnými podmienkami a dlhodobým neriešením zdravotného stavu zvieraťa,“ uviedla polícia.

Napriek intenzívnej liečbe vo veterinárnej ambulancii a dennému podávaniu antibiotík a výživových doplnkov, došlo u psa k regresii a následnej sepse organizmu. Museli ho utratiť. Obvinenému hrozí až trojročný trest odňatia slobody.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje