Nedeľa 28.11.2021
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Polícia obvinila muža podozrivého z miliónových daňových únikov

Radoslav K. skončil po rozhodnutí súdu vo vyšetrovacej väzbe.


Košická krajská kriminálna polícia rieši daňový únik veľkého rozsahu. Vo vyšetrovacej väzbe v tejto súvislosti skončil Radoslav K., ktorého polícia v pondelok 15. novembra zadržala v jednom z bytov v košickej mestskej časti Nad jazerom. Krajský vyšetrovateľ ho obvinil zo zločinu krátenia dane a poistného.

Ako informovala košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, kriminalisti pri domovej prehliadke zaistili počítačové údaje, väčšie množstvo pečiatok a iný dôkazový materiál pochádzajúci z ekonomickej trestnej činnosti. „Podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania a zhromaždených dôkazov Radoslav K. vystupoval ako splnomocnený zástupca rôznych spoločností, avšak všetky činnosti vykonával výlučne on sám, pretože jednotlivé spoločnosti reálne nemali žiadnych zamestnancov ani nevykonávali žiadnu podnikateľskú činnosť.

Radoslav K. na svoje aktivity využíval osoby zo sociálne slabších pomerov, z ktorých po ich súhlase urobil konateľov firiem, tí následne podpísali plnú moc pre Radoslava K. bez toho, aby sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na podnikateľskej činnosti,“ uviedla Ivanová.

Muž nie je pre políciu neznámy. Košickí kriminalisti ukončil návrhom na podanie obžaloby už tri iné trestné veci v súvislosti s jeho ekonomickou trestnou činnosťou. Škoda, ktorú pri nich spôsobiť na úniku na daniach, predstavovala podľa polície sumu viac ako 4,6 milióna eur. V súčasnej dobe vedú kriminalisti aj ďalšie štyri trestné konania v súvislosti s únikom na daniach vo výške približne milión eur.

„Keďže Radoslav K. aj napriek obvineniam z minulosti a siedmim právoplatným odsúdeniam za rôznu ekonomickú trestnú činnosť naďalej pokračoval vo svojej nelegálnej činnosti, krajský policajný vyšetrovateľ spracoval podnet na vzatie obvineného do väzby, ktorý sudca Okresného súdu v Košiciach vo štvrtok 18. novembra akceptoval,“ informovala policajná hovorkyňa.

V prípade dokázania viny mu tentokrát hrozí väzenie sedem až 12 rokov. „Nie je však vylúčené, že po zhromaždení a vyhodnotení ďalších získaných dôkazových materiálov krajský policajný vyšetrovateľ rozšíri trestné stíhanie o ďalšie skutky, prípadne osoby, ktoré boli zapojené do daňových podvodných aktivít obvineného,“ skonštatovala Ivanová.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť