Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 11.12.2023
sk
Hilda
cz
Dana

Polícia si pomýlila mobil s nanukom a vodičke uložila pokutu za telefonovanie za volantom

Mladá žena si ale stála za tým, že počas jazdy netelefonovala.


Keď človek šoféruje s mobilom v ruke, porušuje tým predpisy a vystavuje sa tak uloženiu mastnej pokuty. V prípade vodičky Michelle Course z austrálskeho Melbourne malo tiež dôjsť k tomuto porušeniu predpisov.

Ako uvádza portál 9GAG, mladá vodička dostala pokutu vo výške cca 438 eur. Tu by mohol príbeh končiť, lenže Michelle sa bránila tým, že za volantom netelefonovala. Tvrdí, že len jedla nanuk, ktorý si policajti pomýlili s mobilným telefónom.

Michelle teda odmietala pokutu zaplatiť, keďže sa žiadneho porušenia predpisov nedopustila. „Nie je možné, aby som jedla Magnum Ego, držala telefón a ešte k tomu šoférovala,“ povedala novinárom.

Shutterstock

Hrozilo, že prípad pôjde pred súd

Okrem záznamu z policajnej kamery mala k dispozícii aj výpisy od operátora, ktoré potvrdzovali, že v čase jazdy nikomu netelefonovala ani neposielala správy. Istý čas ale aj tak hrozilo, že celý prípad skončí až na súde. Polícia si však napokon priznala svoj omyl a pokutu zrušila.

„Zdravý rozum zvíťazil a pokuta bola zrušená,“ povedala Michelle. „Kontaktovali ma len pár dní predtým, ako mal začať súd. Bola som veľmi rada, že systém funguje a že spravodlivosť zvíťazila.“ Dodala tiež, že voči policajtovi, ktorý jej pokutu uložil, nechová žiadne negatívne emócie. „Proste sa snažil robiť svoju prácu. Policajná práca má môj veľký rešpekt,“ zdôraznila.

Jej právnik Justin Lawrence apeloval na motoristov, ktorým bola v dôsledku omylu uložená nespravodlivá pokuta, aby sa domáhali svojich práv.

YouTube video

Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.