Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 5.2.2023
sk
Agáta
cz
Dobromila

Polícia SR zverejnila najvtipnejšie aj najsilnejšie momenty roka 2022

Čo kuriózne či emotívne tento rok zažili príslušníci policajného zboru?


Ako to už na prelome rokov býva, ľudia zvyknú bilancovať. Polícia Slovenskej republiky neostala tomuto trendu nič dlžná. Na svojej facebookovej stránke sa podelili o TOP 3 najvtipnejšie, no aj najsilnejšie momenty roku 2022. Aké to boli?

Najvtipnejšie momenty roka 2022

Prípad č. 1 – Súboj jasnovidiek: Policajti jedného z obvodných oddelení PZ boli vyslaní k prevereniu kuriózneho oznámenia. Jedna z obyvateliek, jasnovidka, sa na linke 158 sťažovala, že jej niekto neustále v noci púšťa výťah.

Po príchode na miesto sa policajti skontaktovali so ženou, ktorá im uviedla, že má podozrenie na inú jasnovidku z druhého konca Slovenska. Policajti na mieste oznámenie preverili, ale žiadne protiprávne konanie na mieste nezaznamenali. Jasnovidka policajtom uviedla, že celú situáciu prekonzultuje s ostatnými jasnovidkami v Bratislave a prijme potrebné opatrenia.

polícia Slovenskej republiky, najvtipnejšie a najsilnejšie momenty roka 2023, policajné prípady
TASR – Jakub Kotian, ilustračný obrázok

Prípad č. 2 – Poliak s vozíkom na diaľnici: Občan Poľska si to štrádoval s plne naloženým nákupným vozíkom po diaľnici D1 smerom na Bratislavu. Kúsok od križovatky Trnava ho v to ráno videli viacerí vodiči a zavolali na linku 158. Našťastie sa nikomu nič nestalo.

Diaľniční policajti z Polícia SR – Trnavský kraj mu trochu upravili azimut a presmerovali ho na iný úsek cesty. Ale zase sa môže pochváliť, že sme ho viezli v policajnom aute. Cesta sa mu asi predĺži, ale bezpečnosť nepustí. Hádam pochopil, že to bolo aj pre jeho dobro.

Vianočná lotéria, výhra v lotérii, Slováci, na čo by Slováci minuli dvesto tisíc

Mohlo by ťa zaujímať:

Čo by si robil, keby si vyhral 200-tisíc? Slováci prezradili, do čoho by ich investovali

Prípad č. 3 – Opitý šofér na dopravnom inšpektoráte: Policajti oddelenia evidencie vozidiel Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Pezinku mali česť zažiť nevídaný zážitok. Ku konkrétnemu „okienku“ sa dostavil muž, ktorý žiadal o evidenčný úkon prihlásenia vozidla.

Všetko by bolo v poriadku, keby muž pri komunikácii s policajtom nejavil známky požitia alkoholu. K budove Okresného riaditeľstva PZ v Pezinku bola privolaná hliadka. Muža – vodiča, ktorý javil známky požitia alkoholu, skontrolovala a podrobila vykonaniu dychovej skúšky.

Tou bola mužovi nameraná hodnota 0,95mg/l alkoholu v dychu, čo predstavuje 1,98 promile. Muž bol obmedzený na osobnej slobode a eskortovaný na príslušné oddelenie za účelom vykonania ďalších úkonov.

polícia Slovenskej republiky, najvtipnejšie a najsilnejšie momenty roka 2023, policajné prípady
TASR – Martin Baumann, ilustračný obrázok

Najsilnejšie momenty roka 2022

Prípad č. 1 – Vojna na Ukrajine: 24.2.2022 sa agresor z Ruska rozhodol napadnúť susednú Ukrajinu a tento protiprávny akt tvrdo zasiahol aj Slovensko. Od prvých dní sme spolu s ďalšími bezpečnostnými zložkami čelili náporu utečencov, ktorí utekali pred ruskými bombami. Migrantská kríza z Ukrajiny však spojila Slovákov v pomoci pre ukrajinské rodiny.

Policajti spolu s ostatnými odviedli na hraničných priechodoch s Ukrajinou neuveriteľnú robotu. Okrem štandardného hraničného styku policajti na hraniciach ukázali aj obrovský kus srdca, keď pomáhali bezbranným rodinám utekajúcim pred vojnou. Dojímavé príbehy a fotografie zo slovensko-ukrajinskej hranice obleteli nielen Slovensko, ale aj celý svet.

Policajti hľadajú 18-ročnú Teréziu. Pohádala sa s priateľom, jej mobil a bundu našli na moste

Odporúčame prečítať:

Na polícii bol vypovedať priateľ nezvestnej Terézie. Pýtali sa, čo sa stalo v inkriminovaný deň

Slovensko však bojovalo nielen s migrantskou krízou, ale aj s ruskými dezinformáciami, ktoré ohrozujú bezpečnosť a stabilitu demokracie na Slovensku. Prokremeľské hoaxy a hybridné operácie útočia na Slovensko a jeho štátne inštitúcie. Ich cieľom je destabilizovať demokratické zriadenie. Policajný zbor navýšil počet analytických miest v rámci Odboru komunikácie a prevencie s cieľom odhaľovať hybridné hrozby a zvyšovať informačnú bezpečnosť.

polícia Slovenskej republiky, najvtipnejšie a najsilnejšie momenty roka 2023, policajné prípady
TASR – Jaroslav Novák

Prípad č. 2 – Tragédia na zastávke MHD v Bratislave: 2. októbra došlo na Staromestskej ulici v Bratislave k mimoriadne tragickej udalosti. V čase o 22:24 viedol 60-ročný vodič vozidlo zn. Škoda SuperB v smere na Most SNP.

V stave vylučujúcom spôsobilosť viesť motorové vozidlo spôsobenom požitím alkoholu neprispôsobil jazdu svojim schopnostiam a vlastnostiam vozidla a vozidlom zišiel mimo vozovku na zastávku mestskej hromadnej dopravy Zochova. V dôsledku tejto zrážky zahynulo päť osôb. Tragédia zasiahla celé Slovensko. Myslíme na pozostalé rodiny.

Prípad č. 3 – Terorizmus na Zámockej ulici: Vražda dvoch nevinných ľudí na Zámockej ulici zasiahla celé Slovensko. Polícia túto tragédiu stále vyšetruje, preto nemôžeme byť pri záveroch viac konkrétni. Čo však povedať vieme, je to, že Policajný zbor zachováva nulovú toleranciu k akejkoľvek forme násilia, šikany či nenávisti.

polícia Slovenskej republiky, najvtipnejšie a najsilnejšie momenty roka 2023, policajné prípady
TASR – Pavol Zachar

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť