Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 22.6.2024
sk
Paulína
, Paula, Pavla
cz
Pavla

Ľudia by mali mať na pamäti, že internet môže byť síce naozaj zaujímavým miestom, ktoré dokáže obohatiť, ale zároveň sa na ňom nachádzajú pasce a najrôznejší podvodníci. Tí si najčastejšie vyberú neopatrných ľudí a následne ich vydierajú, prípadne šikanujú. V tejto súvislosti polícia Slovenskej republiky v rámci svojej preventívnej kampane Nenechám sa nachytať – Stop online podvodom zverejnila upozornenie, v ktorom ľudí nabáda, aby sa na internete správali obozretne.

Neposielať intímne fotky!

Muži zákona v statuse uviedli, že na internete prekvitá najmä biznis s nahými fotkami. V takomto prípade podvodník pomocou manipulácie prinúti mužov či ženy k tomu, aby mu poslali svoje nahé fotografie. Polícia dodáva, že často sú obeťami týchto praktík muži, ktorým sa ozve nejaká neznáma atraktívna žena a začne im posielať svoje nahé fotografie.

V skutočnosti ale ide o fotky modeliek stiahnutých z internetu. Na oplátku neznáma osoba požaduje od mužov ich vlastné nahé fotky. Ak neodolajú a naozaj fotky pošlú, často to má za následok vydieranie. Za to, že intímne fotografie nebudú zverejnené, neznáma osoba požaduje tisíce eur.

BIZNIS S NAHÝMI FOTKAMI: SLOVENSKÍ MUŽI PRICHÁDZAJÚ ROČNE O TISÍCKY EUR, LEBO SA NECHÁVAJÚ VYDIERAŤ⚠⚠⚠ Jeden muž…

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Thursday, June 3, 2021

„Muž poslal svoju nahú fotografiu žene. Potom mu odpísala, že fotku videla jej dcéra a že pôjde na políciu. Mužovi dokonca volal falošný policajt. Žena chcela 3000 eur. Muž sa nedal a išiel na skutočnú políciu. V inom prípade ide o sumu až 10 000 eur. Podľa falošného policajta je to návrh na dohodu zo strany ‘matky‘ dievčaťa, že trestné oznámenie na muža stiahne,“ približuje polícia v statuse jeden z prípadov.

Podvodníci vylákali od ľudí tisíce eur

Dodáva, že týmto spôsobom ľudia prichádzajú o tisícky eur ročne. Pritom vôbec nie je pravidlom, že vydieranie sa skončí, ak človek zaplatí požadovanú sumu. Práve naopak, podvodníci môžu od človeka aj naďalej mámiť peniaze. Polícia spomenula aj ďalší neuveriteľný prípad muža, ktorý sa vydával za falošného policajta.

Shutterstock

Obeti boli poslané nahé fotografie krásnej ženy, pričom on mal poslať svoje. Keď tak urobil, kontaktoval ho falošný policajt s tým, že fotku videla maloletá osoba. Od svojich obetí sa mu podarilo dostať závratných 95-tisíc eur! Predpokladá sa, že obetí bolo minimálne 46, ale pravdepodobne aj viac.

Ďalšie obete podobných zločinov poslali podvodníkom výkupné v hodnote 18 či 16-tisíc eur. Ako ale polícia upozorňuje, pátranie po týchto vydieračoch nie je vôbec jednoduché. V jednom prípade totiž stopy viedli až do Afriky! Nehovoriac už o tom, že mnohí ľudia sa za svoju neopatrnosť hanbia a odmietajú ísť na políciu. Muži zákona ale zdôrazňujú, aby v takýchto prípadoch neváhali a okamžite sa obrátili na orgány činné v trestnom konaní.

Shutterstock

Čítaj ďalej: Falošná vojačka mámi na internete od slovenských mužov peniaze


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.