Polícia upozorňuje na online podvody. Za nahé fotky dostali podvodníci od obetí tisíce eur

Na internete sa oplatí byť obozretný. Inak ťa to môže stáť peniaze a nervy.

Zdroj: Shutterstock

Ľudia by mali mať na pamäti, že internet môže byť síce naozaj zaujímavým miestom, ktoré dokáže obohatiť, ale zároveň sa na ňom nachádzajú pasce a najrôznejší podvodníci. Tí si najčastejšie vyberú neopatrných ľudí a následne ich vydierajú, prípadne šikanujú. V tejto súvislosti polícia Slovenskej republiky v rámci svojej preventívnej kampane Nenechám sa nachytať – Stop online podvodom zverejnila upozornenie, v ktorom ľudí nabáda, aby sa na internete správali obozretne.

Neposielať intímne fotky!

Muži zákona v statuse uviedli, že na internete prekvitá najmä biznis s nahými fotkami. V takomto prípade podvodník pomocou manipulácie prinúti mužov či ženy k tomu, aby mu poslali svoje nahé fotografie. Polícia dodáva, že často sú obeťami týchto praktík muži, ktorým sa ozve nejaká neznáma atraktívna žena a začne im posielať svoje nahé fotografie.

V skutočnosti ale ide o fotky modeliek stiahnutých z internetu. Na oplátku neznáma osoba požaduje od mužov ich vlastné nahé fotky. Ak neodolajú a naozaj fotky pošlú, často to má za následok vydieranie. Za to, že intímne fotografie nebudú zverejnené, neznáma osoba požaduje tisíce eur.

BIZNIS S NAHÝMI FOTKAMI: SLOVENSKÍ MUŽI PRICHÁDZAJÚ ROČNE O TISÍCKY EUR, LEBO SA NECHÁVAJÚ VYDIERAŤ⚠⚠⚠ Jeden muž…

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Thursday, June 3, 2021

„Muž poslal svoju nahú fotografiu žene. Potom mu odpísala, že fotku videla jej dcéra a že pôjde na políciu. Mužovi dokonca volal falošný policajt. Žena chcela 3000 eur. Muž sa nedal a išiel na skutočnú políciu. V inom prípade ide o sumu až 10 000 eur. Podľa falošného policajta je to návrh na dohodu zo strany ‘matky‘ dievčaťa, že trestné oznámenie na muža stiahne,“ približuje polícia v statuse jeden z prípadov.

Podvodníci vylákali od ľudí tisíce eur

Dodáva, že týmto spôsobom ľudia prichádzajú o tisícky eur ročne. Pritom vôbec nie je pravidlom, že vydieranie sa skončí, ak človek zaplatí požadovanú sumu. Práve naopak, podvodníci môžu od človeka aj naďalej mámiť peniaze. Polícia spomenula aj ďalší neuveriteľný prípad muža, ktorý sa vydával za falošného policajta.

Shutterstock

Obeti boli poslané nahé fotografie krásnej ženy, pričom on mal poslať svoje. Keď tak urobil, kontaktoval ho falošný policajt s tým, že fotku videla maloletá osoba. Od svojich obetí sa mu podarilo dostať závratných 95-tisíc eur! Predpokladá sa, že obetí bolo minimálne 46, ale pravdepodobne aj viac.

Ďalšie obete podobných zločinov poslali podvodníkom výkupné v hodnote 18 či 16-tisíc eur. Ako ale polícia upozorňuje, pátranie po týchto vydieračoch nie je vôbec jednoduché. V jednom prípade totiž stopy viedli až do Afriky! Nehovoriac už o tom, že mnohí ľudia sa za svoju neopatrnosť hanbia a odmietajú ísť na políciu. Muži zákona ale zdôrazňujú, aby v takýchto prípadoch neváhali a okamžite sa obrátili na orgány činné v trestnom konaní.

Shutterstock

Čítaj ďalej: Falošná vojačka mámi na internete od slovenských mužov peniaze

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Videli sme horor Tiché miesto 2. Toto sú hlavné dôvody, pre ktoré by si mal vyraziť do kina


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME