Piatok 7.10.2022
sk
Eliška
, Elisa
cz
Justýna
, Justina, Justin

Polícia Slovenskej republiky upozorňuje na podvodnú súťaž na Instagrame

Profil podľa polície láka používateľov na výhru iPhonu.


Policajný zbor SR upozorňuje verejnosť na podvodnú súťaž, ktorej cieľom je získanie údajov z kreditných kariet. Ako polícia uvádza na webe „Hoaxy a podvody – Polícia SR“, súťaž sa týka sociálnej siete Instagram a upozornil na ňu používateľ Rastislav.

„Prišlo mi upozornenie, že som označený pod príspevkom mne neznámeho profilu. Po otvorení upozornenia som zistil, že som údajne vyhral IPhone 13 (do žiadnej súťaže o iPhone som sa nezapájal). V príspevku bol aj odkaz na iný instagramový profil, na ktorom som si mal údajnú výhru uplatniť,“ uviedol dotyčný.

Predmetný odkaz mu však neotvorilo, na základe čoho otvoril profil, ktorý ho označil pod príspevok. „Zistil som, že na stránke je mnoho tých istých príspevkov, s inými fotografiami a označenými profilmi, v čase môjho prezerania všetky príspevky pred štyrmi hodinami. Po tomto som dal vyhľadať názov profilu, na ktorom som si mal údajnú „výhru“ uplatniť. Našiel som profil s troška pozmeneným názvom, ako v príspevku, v ktorom som bol označený,“ napísal Rastislav.

POZOR: NA INSTAGRAME SA ROZMOHLA PODVODNÁ SÚŤAŽ!Viacerí ste nás upozornili na podvodnú súťaž na Instagrame, ktorej…

Posted by Hoaxy a podvody – Polícia SR on Thursday, January 13, 2022

V popise profilu bol podľa neho ďalší odkaz, ktorý otvoril. „Ten web na mňa pôsobí čisto podvodným dojmom, už odrazu som nič nevyhral, len vybrali práve mňa, a údajne Apple daroval štátu 70 zariadení. Nižšie na tej stránke boli otázky, nižšie komentáre, vzhľadom ako na Facebooku. Ďalej som to už nepozeral, neodpovedal som na otázky,“ dodal Rastislav.

Polícia v tejto súvislosti odporúča, že ak sa niekto zapojí do súťaže, nikdy nikomu nemá prepisovať čísla z kreditnej karty. Rovnako nie je vhodné nechávať si preposielať kódy na telefón, ktoré je potrebné nadiktovať údajnému organizátorovi.

Zdroj: SITA


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť