Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 7.12.2022
sk
Ambróz
cz
Ambrož
, Benjamin

Dánska polícia sa aktuálne zaoberá naozaj kurióznou krádežou. Z kodanského baru bola totiž odcudzená fľaša najdrahšej fľaše vodky na svete – Russo-Baltique v hodnote jedného milióna eur! Najhorší na tom je fakt, že nepatrila majiteľovi baru (ktorý si pravdepodobne momentálne trieska hlavu o stenu), ale bola len zapožičaná od istého ruského podnikateľa.

Fľaša Russo-Baltique – jediná na svete – bola ukradnutá z baru Cafe 33 v Kodani. Jej hodnota bola 1 000 000€ a bola vypožičaná od ruského podnikateľa.

Majiteľ Cafe 33 má vo svojom bare 1200 fliaš vodiek. Za pomoc pri nájdení páchateľov ponúka finančnú odmenu.

Pýtate sa, čo na nej mohlo byť také drahé? Nuž, pravda je taká, že fľašu zdobili 3 kg zlata, ďalšie 3 kg striebra a tiež vrchnáčik vyparádený diamantmi. Celá fľaša mala pôsobiť ako predná maska starých veteránov.

Nešťastný vlastník baru Brian Ingberg neváhal a ponúkol odmenu pre každého, kto pomôže nájsť páchateľov zachytených na kamerovom zázname. Za tie nehorázne peniaze, ktoré teraz visí nejakému podráždenému Rusovi, sa tomuto kroku vôbec nečudujeme. Obaja zlodeji mali na hlavách baseballové čiapky, rukavice a mikiny, ktorými si zakrývali tvár.

<

Policajný vyšetrovateľ tvrdí, že je zatiaľ priskoro predpovedať, či sa páchatelia do podniku vlámali alebo použili kľúč. Jedno je však isté – zlodeji išli len po tejto exkluzívnej fľaši, pretože z baru nezmizlo už nič iné. 33-ročný majiteľ však má vo svojom bare až 1200 fliaš vodiek! Pán Ingberg tiež priznal, že ukradnutá fľaša nebola poistená a bola len požičaná od nemenovaného Rusa. Pevne veríme, že sa mu tento „prúser“ podarí vyriešiť a ktovie, možno bude pri riešení krádeže nápomocný aj nejaký Slovák.

Zdroj: dailymail.co.uk
Titulná fotka: EPA


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť