Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 23.9.2023
sk
Zdenka
cz
Berta
, Bertina

Polícia v Prešove odhalila sériového podpaľača, podpaľoval autá aj kontajnery

Obvinený muž mal postupne poškodiť až deväť motorových vozidiel.


Prešovská polícia objasnila viaceré prípady podpálených vozidiel a kontajnerov. Z trestných činov poškodzovania cudzej veci obvinila 31-ročného muža z obce Svinia (okres Prešov). Podpálením vozidiel mal spôsobiť škodu presahujúcu 60-tisíc eur, zapálením kontajnerov ďalších 4 000 eur. Dopustiť sa mal aj jednej krádeže. Muža stíhajú väzobne.

Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, obvinený muž mal postupne poškodiť až deväť motorových vozidiel. „Vo všetkých prípadoch 31-ročný muž úmyselne poškodzoval cudzie veci a úmyselne založil požiare vozidiel, polial ich toluénom a následne ich zapálil,“ skonštatovala Ligdayová.

Zrekapitulovala, že muž začiatkom marca tohto roka na odstavnej ploche medzi rodinným domom a miestnou komunikáciu v rodnej obci podpálil tri osobné motorové vozidlá. Celková škoda sa vyšplhala na 17 500 eur. Rovnakého konania sa dopustil aj v prvý aprílový deň na Hlavnej ulici v obci. Majiteľ škodu zatiaľ presne nevyčíslil.

Shutterstock

V máji založil podľa polície obvinený požiar vozidla s ťahačom, ktorý bol zaparkovaný medzi riekou Torysa a Mukačevskou ulicou v Prešove. „Obhorela kabína, náves vozidla, generátor na ťahači, zhorel interiér i balíky slamy uložené na ťahači. Vzniknutá škoda sa vyšplhala nad 17 120 eur,“ skonštatovala Ligdayová.

Hneď tri osobné vozidlá muž v rôznych dňoch podpálil na ulici Marka Čulena v Prešove. Škodu pri prvých dvoch požiaroch vyčíslili na minimálne 5 000 eur. V treťom prípade požiar zachvátil aj vedľa zaparkované osobné auto, a tak sa škoda vyšplhala na 21-tisíc eur.

Muž z obce Svinia sa mal dopustiť aj ďalších protiprávnych konaní. Koncom marca na ulici Matice Slovenskej v Prešove podpálil papier v kontajneri na komunálny odpad. Zhorel nielen kontajner, ale obhorela aj fasáda budovy zdravotníckeho zariadenia, čím spôsobil škodu vo výške takmer 2 700 eur. Rovnakého skutku sa dopustil aj na Veselej ulici v Prešove, kde poškodil štyri plastové kontajnery. Mestu Prešov tým vznikla škoda viac ako 850 eur a koncom apríla opäť na ulici Matice Slovenskej poškodil dva 1100-litrové plastové kontajnery, čím mestu vznikla ďalšia škoda nad 410 eur.

Na Západnej ulici v Prešove vykradol auto, z ktorého vzal koženú tašku s peňaženkou a osobné doklady majiteľa. Poškodeným bol muž z obce Čaklov, ktorý celkovú škodu vyčíslil na viac ako 370 eur. „Páchateľovi bolo vznesené obvinenie z trestného činu krádeže,“ uviedla policajná hovorkyňa.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.