Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 6.6.2023
sk
Norbert
cz
Norbert

Polícia vo vlaku zastavenom v Kysaku nahlásenú bombu nenašla

Cestujúci evakuovaní z vlaku využili ďalšie spoje.


Pyrotechnickú prehliadku vlaku, ktorý v pondelok ráno pre údajnú bombovú hrozbu zastavili v stanici Kysak (okres Košice-okolie), polícia ukončila s negatívnym výsledkom. TASR to potvrdila košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

„Kolegovia z Českej republiky nás dnes ráno požiadali o spoluprácu pri vykonávaní prehliadky jedného z vlakov, a to R443 smerujúceho z Prahy do Humenného, z dôvodu nahlásenia nástražného výbušného systému vo vlaku. V železničnej stanici Kysak bol policajtmi vlak zastavený a psovod so služobným psom špeciálne vycvičeným na vyhľadávanie výbušnín vlak dôkladne skontroloval, avšak pyrotechnická prehliadka bola ukončená s negatívnym výsledkom,“ uviedla. Vo veci ďalej koná polícia Českej republiky.

Hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Ria Feik Achbergerová TASR informovala o tom, že údajnú bombu vo vlaku nahlásili o 8.17 h. Cestujúci evakuovaní z vlaku následne využili ďalšie spoje. Železničnú dopravu cez Kysak podľa hovorkyne neprerušili a vlaky jazdili tri koľaje od prehľadávaného vlaku.

Dopravcom vlaku, ktorý smeroval z Prahy do Humenného, je na Slovensku Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK).

Nahlásenie údajnej bomby zaznamenali v pondelok dopoludnia aj vo vlaku spoločnosti RegioJet, ktorý zastavil v stanici Štrba (okres Poprad). Aj tam prehľadal súpravu pyrotechnik, prerušenú železničnú dopravu následne obnovili. Prípad rieši polícia v Česku, kde prijali oznámenie.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje