Piatok 12.8.2022
sk
Darina
, Dárius, Dária
cz
Klára
, Clara

Polícia vyhodnotila stredajší duel medzi Slovanom Bratislava a Ferencvárosom Budapešť ako rizikový

Polícia vyzýva fanúšikov, aby sa nedopúšťali protiprávnych konaní pred, počas ani po skončení športového podujatia a riadili sa pokynmi usporiadateľov.


Polícia považuje stredajší odvetný zápas 2. kvalifikačného kola futbalovej Ligy majstrov 2022/2023 medzi ŠK Slovan Bratislava a maďarským Ferencvárosom Budapešť za rizikový zápas, pri ktorom existuje predpoklad vzniku bezpečnostných rizík na štadióne ale aj mimo štadióna, s možným narušením verejného poriadku.

Ako informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, fanúšikov, ktorí sa plánujú zúčastniť na tomto športovom podujatí, polícia vyzýva, aby sa nedopúšťali protiprávnych konaní pred, počas ani po skončení športového podujatia na štadióne alebo v jeho blízkosti a riadili sa pokynmi usporiadateľov. „Belasí“ v minulotýždňovom prvom súboji u súpera triumfovali 2:1.

„Dopravní policajti budú počas priebehu bezpečnostného opatrenia situáciu monitorovať a podľa jej vývoja budú pripravení reagovať operatívne,“ povedal Szeiff s tým, že dopravné obmedzenia sa budú týkať najmä Bajkalskej ulice, Príkopovej, Tegelhoffovej a tiež Kalinčiankovej. „Uvedené ulice nachádzajúce sa v bezprostrednej blízkosti miesta konania sa športového podujatia budú v rámci pripravovaných bezpečnostných opatrení úplne uzavreté. V súvislosti s príchodom fanúšikov Ferencváros Budapešť je potrebné počítať aj s dopravnými obmedzeniami spočívajúcimi v úplnom uzatvorení Tomášikovej ulice v čase od 16:30, a to v úseku od Vajnorskej ulice po Trnavskú cestu,“ uviedol Szeiff.

TASR

Zároveň povedal, že touto cestou apeluje polícia na občanov, aby neparkovali autá v oblasti železničnej stanice Nové mesto, predstaničného námestia a Tomašikovej ulice. „Touto cestou občanov zároveň žiadame, aby počas bezpečnostného opatrenia rešpektovali prípadné pokyny a výzvy polície a boli ohľaduplní voči ostatným občanom,“ povedal Szeiff. Doplnil, že na narušenia verejného poriadku a obmedzenia v cestnej premávke spôsobené zo strany fanúšikov oboch klubov budú policajti adekvátne reagovať a využijú všetky zákonné možnosti na zjednanie nápravy.

Hovorca bratislavskej mestskej polície Peter Borko doplnil, že v rámci zabezpečovania verejného poriadku budú v teréne policajti zo všetkých okresných veliteľstiev mestskej polície a aj z Útvaru zásahovej jednotky a kynológie spolu so psami. „Ich úlohy sa viažu s okolím Národného futbalového štadióna, ale aj s posilnením dohľadu nad verejným poriadkom v celom meste,“ zdôraznil s tým, že príchod fanúšikov Ferencvárosu bude koordinovaný policajtmi štátnej a mestskej polície a aj usporiadateľom. „Fanúšikom odporúčame neparkovať pri štadióne, ale využiť parkoviská v širšom okolí a priamo ku štadiónu sa zviesť s verejnou dopravou,“ povedal hovorca.

Polícia v tejto súvislosti apeluje na slušné a dôstojné správanie slovenských, ale aj maďarských fanúšikov a vyhnutiu sa prejavom národnostnej neznášanlivosti. „Ak sa stanete svedkom porušovania verejného poriadku alebo páchania trestného činu neváhajte a volajte linku 159,“ dodal Borko.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť