Štvrtok 11.8.2022
sk
Zuzana
cz
Zuzana
, Susana

Polícia zadržala dvoch mužov, ktorí štyri roky pestovali a predávali marihuanu

Obvineniu z drogovej trestnej činnosti čelia 43-ročný Tomáš P. z okresu Senec a 42-ročný Michal K. z Bratislavy.


Policajti krajskej kriminálky v rámci medzinárodnej policajnej spolupráce s Českou republikou objasnili prípad drogovej trestnej činnosti v seneckom okrese.

Ako informuje bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, obvineniu z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi spolupáchateľstvom čelí 43-ročný Tomáš P. z okresu Senec a 42-ročný Michal K. z Bratislavy.

Obaja obvinení od roku 2018 až do súčasnosti prechovávali a následne predávali za finančnú odplatu koncovým užívateľom omamné a psychotropné látky, konkrétne marihuanu. Obvinený Tomáš pestoval a prechovával marihuanu v rodinnom dome v obci Čelatice v Českej republike, odkiaľ sušený materiál rastlinného pôvodu prevážal do rodinného domu v obci Veľký Biel v okrese Senec.

Pri domovej prehliadke rodinného domu v obci Veľký Biel v pondelok 4. júla policajti zadržali oboch mužov a zaistili rôzny materiál a predmety dôležité pre trestné konanie. „Vo vnútorných priestoroch rodinného domu, ako aj na pozemku nehnuteľnosti policajti zaistili viacero papierových vriec, čiernych mikroténových vriec, prepraviek, nádob a sáčkov s obsahom zelených sušených rastlín,“ uviedol Szeiff.

Predbežným expertíznym skúmaním časti zaisteného materiálu potvrdili, že táto časť zodpovedá viac ako 10 kilogramom sušeného materiálu rastlín rodu Cannabis v celkovej hodnote približne 26 500 eur. „Po ukončení expertízneho skúmania celkového množstva zaisteného rastlinného materiálu je predpoklad, že konečná hodnota všetkých zaistených látok bude omnoho vyššia,“ uzavrel Szeiff.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť