Polícia zadržala papagája ako svedka krádeže. Dostal vlastnú celu s vodou a chlebom

Poriadok musí byť!

Zdroj: needpix.com

Moderná spoločnosť je veľmi pestrá a policajti si počas služby musia vedieť poradiť s rozličnými páchateľmi aj svedkami. Niekedy tieto osoby ani nemusia byť ľuďmi. Presvedčili sa o tom muži zákona v holandskom Utrechte počas vyšetrovania krádeže v obchode .

Prípad mal neobyčajného svedka – drobného pestrofarebného papagája z rodu Agapornis, ktorý sa celý čas nachádzal na pleci podozrivého. Muž bol odvedený na policajnú stanicu a vtáčik spolu s ním. Keďže policajti nemali k dispozícii žiadnu služobnú vtáčiu klietku, operenec bol umiestnený do samostatnej cely. Bolo o neho dobre postarané – dostal kúsok chleba aj vodu.

View this post on Instagram

Update!!!! Hi, this bird sat on the shoulder of a thief we arrested for shoplifting. As we don 't have a birdcage, this bird had no other place to stay than in the cell. His owner agreed to this. When the owner was released shortly after, the bird accompanied him. The bird has not been questioned and is as far as we know not guilty of any charges 😁👮‍♂️ . . Onlangs hebben wij een verdachte aangehouden voor een winkeldiefstal. Tijdens de aanhouding vonden wij een stiekeme getuige met veren en snavel op de schouder van de verdachte. Tijdens de insluiting op ons bureau kwamen wij er tot onze schrik achter dat wij niet in het bezit zijn van een vogelcel of kooi…. Na goed overleg met de verdachte hebben wij ze samen ingesloten🐦… *en uiteraard goed verzorgd! #puc #dieren #bird #politieutrechtcentrum #politie #utrecht #jailbird

A post shared by Politie Utrecht Centrum (@politieutrechtcentrum) on

Holandské médiá nezobrali vec na ľahkú váhu a pri informovaní o prípade sa zachovali skutočne profesionálne –  s cieľom ochrániť identitu vtáčika mu na fotografii prekryli tvár. Muž aj jeho papagáj sa v policajnej cele zdržali krátko a rýchlo boli prepustení na slobodu.

Kým policajti z Holandska berú zadržanie vtáčika ako žart, v minulosti bolo celkom normálne súdiť zvieratá ako ľudí vo vážnych procesoch. Bolo bežnou praxou, že keď napríklad sviňa alebo krava spôsobila smrť človeka, tak bola zatknutá, postavená pred súd (dostala obhajcu), odsúdená a následne popravená.

V roku 1996 indické mesto Partiala zriadilo dokonca opičiu väznicu, ktorá zadržiavala primáty, ktoré obťažovali alebo ohrozovali ľudských obyvateľov. Zo všetkých kútov sveta sú známe prípady, keď polícia musela zasiahnuť proti cvičeným zvieratám, používaným väzňami na pašovanie predmetov – či už išlo o holuby, mačky alebo krysy.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
4
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
23 ľudí s príšerným vkusom, ktorým vďačíme za tieto vtipné fotografie

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME