Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 24.6.2024
sk
Ján
cz
Jan

Cesta k peniazom a veľkému bohatstvu sa dá nájsť aj nelegálne, no všetci veľmi dobre vieme, že sa nevypláca. Svoje o tom vie aj tento mladý pár ľudí vo veku 24 a 32 rokov, ktorý sa rozhodol, že si finančne pomôže pašovaním zlata. Stačilo len vymyslieť dobrý plán a príbeh ako z nevydareného dobrodružného filmu sa mohol začať. Všetko sa to ale rozplynulo ešte na Srí Lanke, kde celý príbeh krásneho a bohatého života dvoch holúbkov skončil.

Colní úradníci zatkli dvoch pasažierov na Srí Lanke za to, že sa údajne snažili pašovať dokopy 20 kusov zlata v ich konečníkoch. Možno by si to nikto ani len nevšimol, no dvojica upútala pozornosť colníkov svojou zvláštnou chôdzou a tí sa okamžite rozhodli týchto mladých ľudí podrobiť kontrole. Veď uznajte, cudzie predmety do konečníkov predsa nepatria. Po zastavení a následnom skenovaní sa zistilo, že mladý pár má priamo vo vnútri tela ukrytú veľmi drahú zásielku zlata. Ukázalo sa, že jedna osoba mala 8 kusov zlata, zatiaľ čo tá druhá ukrývala 12.

https://pixabay.com/sk/zlato-drahých-kovov-ing-zlaté-prúty-295936/

Ich celková hodnota je odhadovaná na 63 000 libier, čo je približne 72 000 eur. Colníci uviedli, že pár pochádza z južnej provincie Srí Lanky. Plán mali síce dobrý, no s tou chôdzou to jednoznačne nedomysleli do konca.

https://www.pexels.com/photo/gold-finance-savings-success-68149/

Pre tím colníkov bol tento týždeň náročný, pretože sa im podarilo chytiť ešte jedného pašeráka. Išlo o 31-ročného muža, ktorý mal odvahu vziať so sebou na letisko dva kusy zlata. Srí Lanka zaznamenala nárast pašovania zlata, najmä v podobe zlatých šperkov, a to po nedávnom zvýšení daní z drahých kovov.

Zdroj: dailymail.co.uk. 
Titulná fotka: noticiasaominuto.com 


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.