Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 6.6.2023
sk
Norbert
cz
Norbert

Polícia zatkla pri Buckinghamskom paláci muža, hádzal na pozemok predmety

Prípad sa stal len niekoľko dní pred slávnostnou korunováciou kráľa Karola III.


Pred Buckinghamským palácom v Londýne zatkli muža, ktorý hádzal predmety, údajne brokové náboje, na pozemok tohto oficiálneho sídla britského kráľa Karola III. V utorok neskoro večer o tom informovala londýnska Metropolitná polícia, ktorú citovali tlačové agentúry DPA a AP a portál britskej televízie Sky News.

Muž bol zatknutý pre podozrenie z držby útočnej zbrane. Metropolitná polícia oznámila, že muž niesol batoh, ktorý mu odobrala a následne preventívne pri Buckinghamskom paláci kontrolovane odpálila. Po telesnej prehliadke našla u zadržaného nôž, ale nie strelnú zbraň. Incident sa stal v čase, keď sa už pripravujú bezpečnostné opatrenia pre kráľovu korunováciu naplánovanú na sobotu 6. mája. Buckinghamský palác potvrdil, že kráľ ani jeho manželka Kamila sa v čase incidentu v paláci nenachádzali.

Profimedia

Polícia spresnila, že muža zatkla okolo 19.00 h miestneho času po tom, čo sa priblížil k palácovej bráne a hádzal na pozemok podozrivé predmety, údajne brokové náboje. Tie preskúmajú odborníci. Prípad v súčasnosti nevyšetrujú ako teroristický čin, pokladajú ho za izolovaný incident súvisiaci s duševným zdravím.

„Policajti okamžite zasiahli, muža zadržali a odviedli ho do policajnej väzby,“ uviedol policajný veliteľ Joseph McDonald vo vyhlásení. „Neprišli žiadne správy o tom, že boli vypálené náboje, a ani o zraneniach policajných príslušníkov či členov verejnosti,“ dodal. Doplnil tiež, že policajti zostali na mieste činu, vytvorili v okolí kordóny a prebieha vyšetrovanie.

Prípad sa stal len niekoľko dní pred slávnostnou korunováciou kráľa Karola III., ktorá je naplánovaná na sobotu v neďalekom Westminsterskom opátstve.

V posledných dňoch sa aj Buckinghamský palác horúčkovito pripravuje na veľkú udalosť a do Londýna sa už zbiehajú turisti a zahraničné médiá – pôjde o prvú korunováciu v krajine od roku 1953, keď bola korunovaná kráľovná Alžbeta II.

Na slávnosť majú prísť do Spojeného kráľovstva desiatky členov kráľovských rodín, hodnostárov a hláv štátov. Pôjde zároveň o obrovskú policajnú operáciu.

V sobotu sa Karol III. a kráľovná manželka Kamila odvezú na pozlátenom koči z Buckinghamského paláca do Westminsterského opátstva, kde budú korunovaní. Manželia sa potom vrátia do paláca vo veľkolepom sprievode slávnostných vojenských oddielov. Následne sa objavia na balkóne a budú zdraviť priaznivcov.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje