Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 13.6.2024
sk
Anton
cz
Antonín
, Antonin

Polícia zostala v šoku. Na pozemku našli tisíce ľudských pozostatkov

Všetko sa to začalo ešte dekády naspäť.


Takýto pohľad nechce vidieť nikto. Ako informujú Topky, v americkej Indiane sa našli tisíce ľudských pozostatkov. O skutočnosti informoval koroner okresu Hamilton Jeff Jellison. Šokujúce odhalenie však prišlo až po niekoľkých dekádach, odkedy sa prvý raz hovorilo o ľudských kostiach na farme.

Reč je o pozemku Fox Hollow, ktorých sa nachádza vo Westfielde. Ide o farmu o veľkosti vyše 72 800 m2. Práve tu našli tisíce ľudských pozostatkov. Ako sa tam však dostali? Čo sa stalo?

Zistenia hovoria o sériovom vrahovi, poukazujú na určitého podnikateľa, ktorý sa na tento pozemok presťahoval. V roku 1988 tam prišiel úspešný podnikateľ Herb Baumeister aj so svojou manželkou a troma deťmi. Vyšetrovanie naznačuje, že práve on je sériovým vrahom, ktorý do svojho domu lákal mladých mužov a vraždil ich.

Policajti hľadajú 18-ročnú Teréziu. Pohádala sa s priateľom, jej mobil a bundu našli na moste

Určite si prečítaj:

Policajti hľadajú 18-ročnú Teréziu. Pohádala sa s priateľom, jej mobil a bundu našli na moste

Prvé odhalenie prišlo v roku 1994, keď podnikateľov 15-ročný syn našiel v lese za domom ľudskú lebku. Práve v tom čase hľadala polícia sériového vraha, ktorý sa mal zameriavať na homosexuálov. Podnikateľa konfrontovala s týmto nálezom jeho manželka, ten však hovoril, že musí ísť o pozostatky, pretože tam kedysi pôsobil jeho otec, ktorý bol lekár.

Našli desiatky obetí

Manželka podala v roku 1996 žiadosť o rozvod a nechala polícii celú nehnuteľnosť prehľadať. Počas tejto prehliadky našli ďalšiu lebku, zuby či ďalšie úlomky kostí. Ukázalo sa, že našli tisíce pozostatkov, presahujúc 10 000 spálených či rozdrvených úlomkov kostí. V dôsledku tohto vydali na Baumeistera zatykač. Ten však utiekol a predtým, ako sa postavil pred súd, spáchal samovraždu. Polícia odhaduje, že ide o pozostatky najmenej 25 obetí.

Posledné identifikované obete zmizli v roku 1993 a 1996. Ich telá našli až minulý rok v decembri a tento rok v januári. „Pretože mnohé pozostatky boli nájdené spálené a rozdrvené, toto vyšetrovanie je mimoriadne náročné; tím orgánov činných v trestnom konaní a forenzných špecialistov, ktorí na prípade pracujú, však zostávajú odhodlaní, uviedol koroner.


Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.