Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila

Polícia zrušila pátranie po 26 rokov hľadanom mužovi

Po mužovi pátral aj Interpol.


Polícia zrušila pátranie po 26 rokov hľadanom mužovi. Prípad sa datuje ešte do roku 1997. Koncom apríla toho roku dostala polícia oznámenie z Okresného súdu v Nitre o vydaní zatýkacieho rozkazu na vtedy 35-ročného muža z českého Hodonína.

Zatýkací rozkaz bol odôvodnený spáchaním trestného činu lúpeže a podozrením z vraždy, pátranie bolo vyhlásené aj prostredníctvom Interpolu. Uvádza nitrianska krajská polícia na sociálnej sieti.

Dlhé roky sa polícii nedarilo hľadaného muža vypátrať. Na základe žiadosti jeho rodiny bol muž v roku 2001 súdom vyhlásený za mŕtveho. V roku 2002 však v Nitre v poraste na Cabajskej ulici našli mŕtvolu muža neznámej totožnosti.

„Išlo o kostrový nález, bez známok násilia a príčina smrti sa nepodarila zistiť,“ skonštatovala polícia, podľa ktorej bolo v minulom roku na podnet nitrianskeho Krajského riaditeľstva PZ a Okresného riaditeľstva PZ vykonané porovnanie vzoriek DNA z kostrového nálezu a syna muža nezvestného od roku 1997.

Z Kriminalistického a expertízneho ústavu prišiel výsledok, že ide o 99,99- percentnú zhodu. „Rodičovstvo je prakticky dokázané,“ dodala polícia s tým, že vydanie zatýkacích rozkazov aj pátranie po hľadanom preto odvolali.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje