Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 1.12.2022
sk
Edmund
cz
Iva

Ak si niekto doteraz myslel, že by korytnačka nedokázala utekať pred spravodlivosťou, tak bol na omyle. Prípad obrovskej korytnačky z Anglicka potvrdzuje, že aj tieto stvorenia dokážu utekať, ak sa im chce. Znamená to koniec tradičného prirovnania „pomalý ako korytnačka“? Nevedno. Na prípad upozornil aj portál Unilad.

Zoznám sa s Titanom

Hrdinská korytnačka a budúci vzor pre ostatných opancierovaných miláčikov sa volá Titan. Svoje meno dostal zaslúžene. 35-ročná korytnačka váži celkovo 57 kilogramov a veľkosťou sa blíži k jednému metru. Ak vezmeme do úvahy priemernú váhu Titanovho druhu, je tak trocha 7 kilogramov v nadváhe.

Korytnačka ostrohatá je veľký suchozemský druh pochádzajúci zo subsaharskej oblasti Afriky. Nie je však vylúčené, že sa ocitne aj v Anglicku. Nechovajú sa totižto len v zoologických záhradách, fungujú aj ako domáci miláčikovia. Prirodzene, starostlivosť o takú veľkú korytnačku nie je pre každého – z hľadiska veľkosti, dlhovekosti a náročnosti pri výchove krehkého mláďaťa. Nejde o agresívne a teritoriálne jedince, sú taktiež tiché a pomalé. Čo teda spravil Titan?

Shutterstock

Rebelujúci tínedžer?

Korytnačky ostrohaté sa priemerne dožívajú 50 až 150 rokov. Dalo by sa tak povedať, že Titan je ešte len dospievajúci tínedžer. Ako správny tínedžer sa rozhodol 4. júna utiecť z domu v mestečku Kesgrave. Vzhľadom na to, že plot ostal nepoškodený a korytnačky nedokážu skákať, je záhadou, ako Titan utiekol.

Keď ho však zadržala polícia, mal za sebou 1,6 kilometra. Neposedný korytnačí tínedžer sa prechádzal mestom za neskorého piatkového poobedia. Titana naložili do policajnej dodávky traja muži, 57 kilogramov nie je teda žiadna sranda. Titan je už v bezpečí domova, no možno to nie je naposledy, čo sme počuli o dobrodružnej korytnačke obrovských rozmerov.

Profimedia

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Rošková
Som externou redaktorkou portálu EMEFKA od februára 2021. Venujem sa najrôznejším témam, no najradšej mám politické perličky a zaujímavé príbehy.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť