Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 26.5.2024
sk
Dušan
cz
Filip

Už dnes slovenskí voliči rozhodnú o tom, ako bude vyzerať politická scéna najbližšie roky. Parlamentným voľbám predchádzala masívna kampaň zúčastnených strán, z ktorých mnohé sa nehanbili hrať veľmi špinavo.

Slovami klasika: Niekedy žiaľbohu a niekedy chvalabohu, veľký politický boj o hlasy voliča sa končí a divadlo čaká ďalšie dejstvo v podobe rokovaní o zostavovaní vlády. Dramatickú kampaň vystriedajú napäté vyjednávania.

Niektorým obľúbeným parlamentným zabávačom hrozí strata mandátu a je vo hviezdach, či sa do NR SR podarí dostať novej generácii bizarných postavičiek, ktoré sa postarajú o spoľahlivý prísun memes.

Poďme sa pozrieť na smiešne okamihy predvolebnej kampane a memes, ktoré ju sprevádzali:

Páni na „péenke“

Počas napätých predvolebných dní sa Peter Pellegrini musel vzdať svojho programu kvôli hospitalizácii v Nemocnici sv. Michala v Bratislave. Dôvodom bol zápal horných dýchacích ciest. Predseda vlády sa aj napriek odporúčaniam lekárov rozhodol nemocnicu opustiť a letel na služobnú cestu do Ruska.

Aby premiérovi nebolo smutno, krátko po ňom bol hospitalizovaný aj Boris Kollár, predseda hnutia Sme Rodina. Na fotografiách obaja páni vyzerali ako rodní bratia a týmto záberom vďačíme za nejedno podarené meme. Pellegrini neskôr musel na Twitteri vyvrátiť tvrdenia španielskeho denníka, že schytal koronavírus.

Nemusíš "mať problém", aby si skončil v problémoch…

Gepostet von EMEFKA am Montag, 24. Februar 2020

Celé oddelenie povinne antikoncepciu!!!!

Gepostet von EMEFKA am Montag, 24. Februar 2020

Bratislavská bublina

Premiér Pellegrini Slovákom vysvetlil, že obyvatelia Bratislavy žijú v akejsi „bubline“ a netušia, ako vyzerá „skutočný“ život na Slovensku. Pri tomto vyhlásení, ktorým sa chcel zalíškať nebratislavskému obyvateľstvu, zabudol na taký malý detail, že aj on sám žije a pracuje v Bratislave.

Matrix has you (Fiola)merch.sk/zomri

Gepostet von Zomri am Dienstag, 11. Februar 2020

Trasa (Ceco)merch.sk/zomri

Gepostet von Zomri am Dienstag, 11. Februar 2020

Chudák Freddie, keby to videl (Skromne)

Gepostet von Zomri am Dienstag, 11. Februar 2020

Gepostet von Skromne am Dienstag, 11. Februar 2020

Harabinove kúzelné slovíčka

Domnelý víťaz prezidentských volieb nepozná únavu a s veľkým nasadením sa zúčastnil viacerých diskusií v televízii. Štefan Harabin nešetril vymyslenými faktami, vymyslenými slovami a ešte aj meno svojho oponenta skloňoval podľa vymyslených pravidiel. Tak prišiel na svet pán Driker.

DRI-K-ER!!!

Gepostet von EMEFKA am Sonntag, 23. Februar 2020

Ďalším výrazným momentom Harabinovej kampane bol okamih, keď sa zahral na zvieratko v ruji a vypustil zo seba dlhé „oooooooooo“. Za tento výkon si jednoznačne zaslúži cenu za najlepšie citoslovce predvolebnej kampane.

Víťazov mashup

Mne vybilo poistky prisahám(Ak by nám fb vypol zvuk, pustite si video na našom youtube: https://youtu.be/Ov_DX712v3M)Sdyelaj kim nevypnú zvuk (Jagomir)

Gepostet von Zomri am Montag, 24. Februar 2020

Kiska pod paľbou hovnometov

Objavili sa videá, ktoré majú údajne usvedčovať Andreja Kisku z krádeže pozemkov. Ale nedarí sa im to. Videá sú fascinujúcim príkladom toho, že niektorí ľudia vidia vždy to, čo vidieť chcú. Aj keď sme sa z nich nedozvedeli nič, čo by Kisku usvedčovalo z nelegálnej činnosti, podaktorým to stačilo ako dôkaz toho, že predseda strany Za ľudí je zlodej, podvodník alebo také čosi…

Celý rad šokujúcich odhalení!

Gepostet von Vrece na hlave am Mittwoch, 19. Februar 2020

Veľké odhalenie (inšpirácia internety)

Gepostet von Bagristov sprievodca galaxiou am Sonntag, 16. Februar 2020

Šokujúce odhalenie (inšpirácia národný influencer)

Gepostet von Bagristov sprievodca galaxiou am Donnerstag, 20. Februar 2020

Túto epizódu rodinných prípadov ste videli?

Gepostet von EMEFKA am Freitag, 14. Februar 2020

Nicholsonová pod paľbou hovnometov

Aby Kiska nezostal sám, ušlo sa aj Lucii Nicholsonovej. Poslankyňa SaS mala tú česť schytať útok nie z anonymného zdroja, ale priamo v živom prenose. Postaral sa oň Erik Tomáš (Smer), ktorý počas relácie vytiahol fotografiu, na ktorej na lavičke spolu svorne sedia Nicholsonová a Marián Kočner.

Išlo o veľmi, fakt veľmi zlý fotošop. Poslanec sám priznal, že ide len o montáž, takže zostáva záhadou, načo si tú námahu vôbec dával…

Gepostet von EMEFKA am Sonntag, 16. Februar 2020

Zhruba takto mohla prebiehať údajná konverzácia(politické diskusie začínajú naberať na absurdite)

Gepostet von EMEFKA am Sonntag, 16. Februar 2020

Lucia Nicholsonová verí v zdravý rozum

Gepostet von Kripláže am Sonntag, 16. Februar 2020

Okupácia rečníckeho pultu

Poslanci Beblavý, Mihál, Poliačik, Suchánek a poslankyne Dubačová a Petriková sa rozhodli aspoň na chvíľu sa stať Igorom Matovičom. Členovia koalície PS/Spolu nesúhlasili s programom schôdze, počas ktorej by sa hlasovalo o „sociálnych opatreniach“, ktoré by brutálne poznačili štátny rozpočet.

Týmto divadlom sa schôdzi naozaj podarilo zabrániť a skupinka poslancov v budove NRSR dokonca aj prespala.

Gepostet von Svedkovia Matovičovi am Donnerstag, 20. Februar 2020

YOLO!

Gepostet von EMEFKA am Dienstag, 18. Februar 2020

Zelený mužík s tabletmi

Predseda ĽSNS pôsobil v televíznych debatách dosť nepresvedčivo. Nepríjemným otázkam sa vždy vyhol obrovským oblúkom a veľké úsilie venoval útočeniu na ostatných diskutujúcich. V jednej relácii Kotleba zožal posmešné poznámky kvôli tomu, že v štúdiu mal pri sebe zapnutý tablet, cez ktorý zrejme dostával inštrukcie od „priateľa na telefóne“.

Ostatní diskutujúci to považovali za dosť trápne. Nasledujúci deň si preto Kotleba do ďalšieho programu priniesol do štúdia niekoľko tabletov, ktoré presne na štýl Alzáka ponúkol svojim oponentom.

FLP študoval marketing. Aj Magián.#magian #88tabletovtyzdenne #14GBdat #nazimarketing #tenmalyzelenyalzakokotmasere #FLP #LiF

Gepostet von Liberálny Fašista am Dienstag, 25. Februar 2020

Dúfame, že týmto pani tlmočníčku neurazíme, ale prekladať to, čo sa tam dnes deje, si žiada pevné nervy a brutálny skill…KLOBÚK DOLE pred vami!

Gepostet von EMEFKA am Mittwoch, 26. Februar 2020

Ta skadzi tablety naberem?

Gepostet von EMEFKA am Mittwoch, 26. Februar 2020

Neobyčajný úspech Obyčajných ľudí

Posledné prieskumy pred voľbami priniesli riadne prekvapenie – podľa nich sa na prvú priečku v rebríčku popularity prebojovalo hnutie Obyčajní ľudia (a kamoši). Matovičovci sa šplhajú takmer k dvadsiatim percentám a Smer nechávajú za sebou. Dramatická a emóciami nabitá kampaň sa vyplatila.

Tento výsledok ale mnohých znepokojuje. Obávajú sa hlavne možnej nestability, ktorú môže Matovičov divoký štýl politiky spôsobiť. Liberálnejší voliči zasa majú strach z konzervatívne kresťanských kandidátov hnutia. Chvíľami to vyzerá tak, že dokonca ani Igor Matovič si celkom neuvedomuje, že možno bude novým slovenským premiérom.

Vybavil (od Davida)merch.sk/zomri

Gepostet von Zomri am Freitag, 21. Februar 2020

„S Bohom pánom, od vám budem ísť!“

Ak by sme mali vybrať jednu stranu, ktorá „to nedáva“, tak by sme ukázali na Slovenskú národnú stranu. SNS sa preferenčne prepadá pod štyri percentá a Andrej Danko si to tieto dni už očividne „ani neužíva a ani sa necíti dobre“.

Je celkom pravdepodobné, že SNS sa do parlamentu nedostane a strana a jej predseda upadnú do zabudnutia. Aj keď v prípade Andreja Danka je ťažké si predstaviť, že by sa na neho dalo zabudnúť…

Kapitán opúšťa loď

Andrej Danko sa nahneval na moderátora a opustil diskusiu. "To ste chceli, nie?" povedal Danko Závodskému. "To nemyslíte vážne," oponuje moderátor. Matovič ironicky tlieskal Dankovi, po tom ako odišiel z diskusie. (Strihol Miro)(Hospodárske noviny)

Gepostet von Zomri am Montag, 24. Februar 2020

Aktuálne

Gepostet von EMEFKA am Montag, 24. Februar 2020

Aktualizovali som jednu archívnu.

Gepostet von Kripláže am Donnerstag, 20. Februar 2020

Ako to bolo v skutočnosti…

Gepostet von EMEFKA am Dienstag, 25. Februar 2020

Not great not terrible (poslal Ceco)

Gepostet von EMEFKA am Freitag, 21. Februar 2020


Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.