Politický boj vrcholí. Zhrnutie prezidentskej kampane a memes, ktoré ju sprevádzali

Podarí sa potápajúcemu sa Smeru uchmatnúť si prezidenta? Alebo funkciu získa žena? Bude slovenským prezidentom čivava?

Slovenská politika je plná zvratov, skrytých spojenectiev a nečakaných odhalení, akým sa nevyrovná ani temperamentná mexická telenovela. Medzi najakčnejšie udalosti nepochybne patria prezidentské voľby, ktorých prvé kolo nás čaká už túto sobotu.

Postupne sa do boja o Grasalkovičov palác zapojilo množstvo známych, neznámych, extravagantných aj nudných postavičiek. Poďme si predstaviť priebeh predvolebnej kampane, jednotlivých kandidátov a ukážme si memes, ktoré celý tento cirkus sprevádzali.

https://emefka.sk

Prvým silným kandidátom sa stal akademik Robert Mistrík. Úspešný chemik sa ako nezávislý kandidát (s istou podporou SaS) pokúsil osloviť predovšetkým demokraticky a proeurópsky orientovaných voličov.

Z počiatku vyzeral ako „druhý Kiska“, ktorého budú ľudia voliť na protest proti súčasnej vláde. V diskusiách sa ale ukázalo, že mu chýbala energia, osobitosť a neukázal sľubované „moleKULE“. Rešpekt si zaslúži za to, že dokázal prijať vtipy na svoj účet a dokonca ich zapojil do svojej kampane.

Poznáte to: keď má človek "ťažkosti", najlepšie zaberie tradičný suchár. A keď má ťažkosti spoločnosť, riešenie je…

Gepostet von Robert Mistrík am Freitag, 22. Februar 2019

Prvá dáma Zuzany Čaputovej

Gepostet von Kripláže am Sonntag, 17. Februar 2019

Lumistrikos

Gepostet von Zomri am Samstag, 16. Februar 2019

Dlho sa čakalo na to, koho do volebného súboja postaví SNS. Nakoniec sme sa nedočkali nikoho.

https://medium.com/ice-breaking/the-tumbleweed-10c3f9ed67d1

Ešte dlhšie sa čakalo na nominanta najsilnejšej parlamentnej strany – Smer-SD. Po dlhých naťahovačkách s Miroslavom Lajčákom, ktorý sa tejto nešťastnej úlohe vyhol, Smer navrhol Maroša Šefčoviča. Šefčovič by sa dal nazvať Schrödingerovym Smerákom“ – na jednej strane ho Smer hlasno podporuje a on sa spolieha na jeho voličskú základňu.

Na strane druhej sa tvári, že so Smerom má len veľmi slabé väzby a nijako nie je namočený do jeho pochybných podnikov. Na smeráckych oslavách MDŽ sa objavuje asi len preto, že je taký fasa chalan a všetci s ním chcú byť kamoši. Celé Slovensko vie, že Maroš má rád rezne.

https://emefka.sk

S tým sa nedá nesúhlasiť 🙂

Gepostet von Spoločenský komix am Montag, 11. März 2019

Starecká vďaka

Gepostet von Stojatá Voda 2.0 am Samstag, 2. März 2019

Dosral by som sa, stretnúť toto v noci

Gepostet von Málo cynizmu na toto mesto 4.0 am Donnerstag, 28. Februar 2019

Do súboja o prezidentskú funkciu sa zapojil Štefan Harabin, známy ako bojovník proti systému, ktorý budoval. Harabin počas kampane veľa hovoril, ale málo povedal.

Na priame otázky najčastejšie odpovedal okľukou, a zodpovednosti za svoje zavádzajúce výroky sa vždy zbavil tým, že išlo len o informáciu z NE-O-VE-RE-NÝCH zdrojov. Slováci asi majú radi takéto hlavolamy, keďže Štefan Harabin sa podľa prieskumov drží na tretej priečke. Neľúbi černochov a baví ho slabikovať.

https://emefka.sk
https://emefka.sk

Marián Kotleba, predseda ĽSNS, patrí s 5-10% medzi silnejších kandidátov. Počas kampane nijako nevybočil zo svojho štandardného konfrontačného prejavu – tamtí sú zlí, hentí sú zlí, my sme dobrí, voľte ma, ja to tým zlým ukážem! Radosť mu určite nerobí fakt, že veľká časť voličov jeho strany podporuje HA-RA-BI-NA.

Dobge?

Gepostet von Stojatá Voda 2.0 am Dienstag, 5. März 2019

Ako sa dnes máte?

Gepostet von Stojatá Voda 2.0 am Sonntag, 17. Februar 2019

Green Friday stále trvá! Kúpte tento hot new album za šialených 0,88 eura a ak zavoláte ihneď, poštovné a balné máte…

Gepostet von Kripláže am Samstag, 15. Dezember 2018

Stále by som ho nevolil from Slovakia

Béla Bugár, predseda Mostu, sa môže pochváliť jednou z najnudnejších kampaní vôbec. Nedokázal odkomunikovať žiadnu hodnotnú myšlienku a nemá za sebou ani žiaden silný moment, v ktorom by ukázal svoj harakter.

Akurát krajinu oblepil plagátmi so svojou fotografiou a maďarskými nápismi naštval niektoré citlivé povahy. Ako vidieť na grafe, ide asi o najmenej finančne efektívnu kampaň. Je celkom možné, že odhalenie finálnych výsledkov volieb bude znamenať pre Bélu veľmi smutnú nedeľu.

POROVNANIE PREFERENCIÍ A VÝDAVKOV PREZIDENTSKÝCH KANDIDÁTOVPorovnali sme preferencie prezidentských kandidátov podľa…

Gepostet von Hrot.info am Donnerstag, 14. Februar 2019

Nedeľné zamyslenie hrádze proti extrémizmu

Gepostet von Spoločenský komix am Sonntag, 3. März 2019

Dvojica František Mikloško a Milan Krajniak má spoločných niekoľko vecí. Prieskumy im odhadujú preferencie na úrovni 3-6%, uchádzajú sa o podporu konzervatívneho voliča a ich kampane sú nudné.

Niekdajší disident Mikloško sa riadi heslom „do tretice všetko dobré“ (asi bude sklamaný), Krajniak sa ako mozog strany Sme Rodina uchádza o prezidentský post prvýkrát. Keďže sa k týmto dvom pánom neviaže nič komické, je toto skvelý priestor pre gifko s tučniakom, ktorý sa zd*be na ľade.

https://giphy.com/gifs/BvBEozfsXWWHe

Presvedčený ľavičiar, publicista a pedagóg Eduard Chmelár sa spoliehal na svoju silnú prítomnosť na sociálnych sieťach. Ako jeden z mála zúčastnených pôsobí dojmom, že vôbec vie, čo je to prezident, aké sú jeho kompetencie a čo reálne môže zmeniť. Pozornejší diváci si všimli, že kandidáti a voliči väčšinou riešia všetko možné, len nie veci, ktorými sa prezident reálne zaoberá.

Prezident nerozhoduje o platoch, potratoch, imigrantoch a ani o homosexuáloch. Môže vetovať parlamentný návrh zákona. Raz. Chmelár diskutoval slušne a vecne, no jeho štýl prejavu a vízia výkonu prezidentskej funkcie je väčšine Slovákov cudzia.

Edo už má svoj rámik

Gepostet von Stojatá Voda 2.0 am Freitag, 22. Februar 2019

Nevydalo (Rado)

Gepostet von Zomri am Mittwoch, 20. Februar 2019

Edo zase oneskorene.

Gepostet von Stojatá Voda 2.0 am Dienstag, 19. Februar 2019

„Podnikateľovi a reportérovi“ Martinovi Daňovi nikto nedáva veľké šance. Chaotický kandidát si to zrejme sám uvedomuje a rozhodol sa preto narobiť aspoň poriadny bordel. Za najväčší výkon jeho kampane sa dá považovať použitie výrazov „žumpa a pobehlica“ na adresu Zuzany Čaputovej. Gratulujeme ku skvelej vizitke!

Všetko vychádza podľa plánu…ale kebyže nie, tak je tu ešte aj plán B.Asi krvavá roxorova revolúcia, kedy mu fackou zavrie piču prvý Osuský.Navyše mám pocit, že KAMIKAZE je to už teraz 😀

Gepostet von Stojatá Voda 2.0 am Dienstag, 26. Februar 2019

Jasné porušenie zákona!!

Gepostet von Spoločenský komix am Dienstag, 12. März 2019

Asi najzaujímavejší príbeh sa viaže ku kandidatúre Zuzany Čaputovej. Podpredsedníčka Progresívneho Slovenska sa z počiatku mohla spoľahnúť predovšetkým na podporovateľov svojej strany. Ešte na konci januára mala podľa Focusu len 9%. Postupne získala popularitu až kým neprekonala Roberta Mistríka, uchádzajúceho sa o rovnakého voliča.

Mistrík dodržal svoj nejasne formulovaný sľub a v snahe vyhnúť sa druhému kolu v zostave Smer vs. extrémista dňa 26. februára odstúpil v prospech Čaputovej. Je to výnimočná udalosť, aká sa často nevidí – slovenský politik dodržal slovo!

Mistrík odstupujehttps://bit.ly/2NveNks

Gepostet von Kripláže am Dienstag, 26. Februar 2019

Tak a je to oficiálne. Mistrík odstupuje a podporuje Čaputovú. A my to tu ideme sekať pekne rad za radom.P.S. Klobúk dole Robert, to chce charakter.

Gepostet von Zomri am Dienstag, 26. Februar 2019

Opýtali sme sa právničky, známej najmä z kauzy Pezinská skládka, čo si myslí o kauze Pezinskej skládky:"Pani Čaputová,…

Gepostet von Úrad klády SR am Mittwoch, 16. Januar 2019

Aby ste si nemysleli, že iba kampaňujeme (Rasťo)

Gepostet von Zomri am Donnerstag, 21. Februar 2019

Prečo si myslíte, že by ste bola dobrou prezidentkou?Zuzana Čaputová…

Gepostet von Kripláže am Freitag, 15. Februar 2019

Ako inak (Peter)

Gepostet von Zomri am Sonntag, 24. Februar 2019

Môžeme začať pondelok teda

Gepostet von Zomri am Montag, 18. Februar 2019

Čaputová ostáva v kampani, chce bojovať o druhé kolo prezidentských volieb

Gepostet von Zomri am Mittwoch, 13. Februar 2019

Charizmatické vystupovanie, intenzívna mediálna kampaň a podpora mistríkovcov vystrelila Čaputovú na prvú priečku v prieskumoch. Najsmelšie odhady jej pripisujú až 52%. Častým terčom vtipov sa stali všadeprítomné reklamy (či v meste, či na internete), upozorňujúce na úlohu kandidátky pri likvidácii pezinskej skládky.

https://emefka.sk

Svojím spôsobom predviedla Pezinčanka „zrkadlového Trumpa“. Donald Trump svojimi príliš úprimnými vyjadreniami dokázal polarizovať obyvateľov USA, naštvať liberálov a získavať tým pre seba neustálu mediálnu pozornosť. Obaja kandidáti stavili tiež na obraz seba ako politického nováčika, niekoho „z vonka“, kto je neskazený politikou.

Čaputová sa taktiež spolieha na to, že lepšie je u ľudí vzbudiť emócie otvorene prezentovanými postojmi (s rizikom, že nie všetky budú pozitívne) a mobilizovať ich, než nevýrazne čučať v kúte a k ničomu sa nevyjadrovať (ujo Molekula, Harakter a iní).

1% (Mates)

Gepostet von Zomri am Sonntag, 17. Februar 2019

Čaputovej liberálne výroky ohľadom LGBT komunity vytočili konzervatívne kruhy, ktoré proti nej spustili intenzívnu a špinavú antikampaň. Možno je to niečo, s čím od začiatku počítala a tieto útoky môžu ešte viac zomknúť jej voličov a ukázať im, kto stojí na opačnej strane barikády.

Nie je hriech, ako hriech 🤤

Gepostet von Spoločenský komix am Mittwoch, 13. März 2019

Hoci je Čaputová momentálne jasnou favoritkou, ešte to ani zďaleka nemá vyhrané. Stačí si spomenúť na prezidentské voľby v roku 2004. Skúsený diplomat Eduard Kukan bol mnohými považovaný za jasného favorita. Prieskumy ho s 30 % stavali na prvú priečku.

Nakoniec nepostúpil ani do druhého kola – predbehol ho Vladimír Mečiar a Ivan Gašparovič, z ktorých druhý menovaný uspel v druhom kole. Z toho vyplýva ponaučenie, že voľby na Slovensku sú vždy divoká džungľa a napínavý boj až do konca. Bez toho by to ale nebola taká sranda a ťažšie by sa robili memes!

https://emefka.sk

Tejto napínavej hry sa môže zúčastniť každý oprávnený volič. Sú krajiny, kde sa za podobné nápady ľudia strieľajú, preto by bola škoda pasívne sedieť na gauči a ďalších päť rokov len nadávať. Výsledok všetkého máme vo svojich rukách my – občania. Mali by sme preto svoje demokratické právo využiť a ísť v sobotu voliť (netýka sa osôb mladších ako 18 rokov a magorov, vy pekne ostaňte doma!)

https://emefka.sk

Zdroje: ako.sk, focus-research.sk
Titulná fotka: emefka.sk

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
5
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
11
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Fotografie, ktoré sú dôkazom toho, že mačky sú poslovia diabla

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME