Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 23.4.2024
sk
Vojtech
cz
Vojtěch

Medzi nami asi nie je veľa expertov na pakistanskú politiku, ale málokomu unikla správa o jednom z regionálnych ministrov, ktorý nechtiac streamoval svoju tlačovku s mačičkovským filtrom na tvári. Teraz tu máme ďalšiu krásnu ukážku spoľahlivosti ľudí, zodpovedných za dianie v krajine vlastniacej jadrové zbrane.

„Tesný únik lietadla v situácii, ktorá mohla skončiť veľkou tragédiou. Vďaka pilotovej duchaprítomnosti sa jej podarilo vyhnúť,” s takýmto popisom zdieľal video politik Khurram Nawaz Gandapur. V krátkom klipe vidíme dopravné lietadlo, ktoré sa na pristávacej ploche tesne vyhne cisterne. Taktiež vidíme, že nejde o realitu, ale o zábery z GTA V. Akurát Khurram to nevidel. Po tom, čo sa mu za jeho omyl začali vysmievať ľudia z celého sveta, Tweet zmazal.

Podobné omyly sú v médiách oveľa bežnejšie, než by to bolo v poriadku. Na internete je dobre známy prípad z programu britskej ITV. V dokumente o Írskej republikánskej armáde diváci mali možnosť vidieť skupinku ozbrojencov, ktorá protilietadlovou zbraňou pošle k zemi vrtuľník. Vo filme to bola scéna označená ako autentický záznam z roku 2008. Celé zle. V skutočnosti išlo o klip z českej hry Arma II.

Vo februári 2018 sa podobný fail podaril aj ruskej štátnej televízii. Do záberov v reportáži o vývine bojov v Sýrii taktiež zakomponovala aj scénu z Army, tentoraz z tretieho dielu. Snímka zasiahnutého konvoja, ktorá sa na obrazovke objavila na okamih kratší ako sekunda, stačila na to, aby bystrozrakí ruskí diváci zistili, že ide o hru.

Grafika hier sa zdokonaľuje, rozšírená realita tiež a prichádzajú technológie, aké sme pred pár rokmi poznali len zo sci-fi filmov. Rozoznať, čo je fikcia a čo je realita, bude čoraz náročnejšie a každému z nás hrozí, že sa čoskoro zaradí medzi staré železo, totálne stratené vo virtuálnom svete. Kým to tak nie je, môžeme sa spokojne vysmievať všetkým, ktorí si pomýlia zábery hry so skutočnosťou.

Zdroj: indy100.com, eurogamer.net


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.