Politik na svojom Twitteri chválil úžasnú reakciu pilota. Nevedel, že ide o klip z GTA

V budúcnosti takéto problémy čakajú asi každého z nás…

Zdroj: GTA / Rockstar Advanced Game Engine

Medzi nami asi nie je veľa expertov na pakistanskú politiku, ale málokomu unikla správa o jednom z regionálnych ministrov, ktorý nechtiac streamoval svoju tlačovku s mačičkovským filtrom na tvári. Teraz tu máme ďalšiu krásnu ukážku spoľahlivosti ľudí, zodpovedných za dianie v krajine vlastniacej jadrové zbrane.

„Tesný únik lietadla v situácii, ktorá mohla skončiť veľkou tragédiou. Vďaka pilotovej duchaprítomnosti sa jej podarilo vyhnúť,” s takýmto popisom zdieľal video politik Khurram Nawaz Gandapur. V krátkom klipe vidíme dopravné lietadlo, ktoré sa na pristávacej ploche tesne vyhne cisterne. Taktiež vidíme, že nejde o realitu, ale o zábery z GTA V. Akurát Khurram to nevidel. Po tom, čo sa mu za jeho omyl začali vysmievať ľudia z celého sveta, Tweet zmazal.

Podobné omyly sú v médiách oveľa bežnejšie, než by to bolo v poriadku. Na internete je dobre známy prípad z programu britskej ITV. V dokumente o Írskej republikánskej armáde diváci mali možnosť vidieť skupinku ozbrojencov, ktorá protilietadlovou zbraňou pošle k zemi vrtuľník. Vo filme to bola scéna označená ako autentický záznam z roku 2008. Celé zle. V skutočnosti išlo o klip z českej hry Arma II.

Vo februári 2018 sa podobný fail podaril aj ruskej štátnej televízii. Do záberov v reportáži o vývine bojov v Sýrii taktiež zakomponovala aj scénu z Army, tentoraz z tretieho dielu. Snímka zasiahnutého konvoja, ktorá sa na obrazovke objavila na okamih kratší ako sekunda, stačila na to, aby bystrozrakí ruskí diváci zistili, že ide o hru.

Grafika hier sa zdokonaľuje, rozšírená realita tiež a prichádzajú technológie, aké sme pred pár rokmi poznali len zo sci-fi filmov. Rozoznať, čo je fikcia a čo je realita, bude čoraz náročnejšie a každému z nás hrozí, že sa čoskoro zaradí medzi staré železo, totálne stratené vo virtuálnom svete. Kým to tak nie je, môžeme sa spokojne vysmievať všetkým, ktorí si pomýlia zábery hry so skutočnosťou.

Zdroj: indy100.com, eurogamer.net

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
4
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ľudia sa podelili o veci, o ktorých si mysleli, že ich robia všetci... no nerobia

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME