Politik pridal na internet svoju fotku z horolezeckého výstupu. Poriadne si ňou zavaril

Toto bývalý francúzsky minister naozaj nedomyslel.

Zdroj: Eric Woerth / Twitter

Známy politik v horolezeckom výstroji hravo zdoláva takmer zvislú ľadovú stenu alpského štítu, a ešte sa popritom stíha aj veselo usmievať do fotoaparátu. Aspoň tak to vyzerá zo záberu, ktorý na svojom Twitteri zverejnil bývalý francúzsky minister rozpočtu Éric Woerth a pripísal k nej, že pochádza z jeho nedávneho výstupu na štít Aiguille d’Argentiére na masíve Mont Blancu.

Fotografia pôsobí ohromujúco, ale len do chvíle, kým si na nej človek nevšimne niektoré na prvý pohľad nepodstatné detaily. „Najzaujímavejší sú tí dvaja ľudia napravo, ktorí nemajú problém stáť horizontálne,“ upozornil jeden z používateľov sociálnej siete. Fotka sa zakrátko stala virálnym hitom a politik si vyrobil veľkú hanbu. Na základe viacerých detailov z fotografie nikto nepochybuje, že ide o podvrh.

Woerth si jednoducho ľahol na sneh, medzi sebou a fotoaparátom natiahol lano, ruky a nohy si nastavil tak, aby to vyzeralo, že po zemi lezie, a výslednú fotografiu nakoniec len otočil o 90 stupňov. Usvedčujúci je napríklad aj koniec zipsu na politikovej bunde, ktorého horizontálne nasmerovanie k ľadu dáva tiež zmysel až po tom, keď sa fotka otočí o 90 stupňov naspäť a muž sa na nej zrazu len plazí po zemi.

„Politici sú zúfalci!“ komentuje Woerthov počin jeden z používateľov. „Klamú ešte aj na dovolenke!“ píše ďalší. Samotný exminister však naďalej trvá na tom, že fotka je pravá a nikto ju neotáčal ani inak s ňou nemanipuloval. Na svoju obhajobu dokonca zverejnil stanovisko horského vodcu Jeana-Francka Charleta, ktorý ho pri výstupe údajne sprevádzal. Charlet tvrdí, že Woerth je „vynikajúci horolezec“ a médiá, ktoré zosmiešňujú jeho fotografiu, „preukázali svoj neprofesionálny prístup“.

Zdroj: SITA

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
6
Uups
Haha Haha
10
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Otestuj sa: Dokážeš uhádnuť slovenské príslovia len podľa obrázkov?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME