Poľka ukázala „ľúbim ťa“ v znakovej reči. Miestni politici ju preto obvinili zo satanizmu

Nikto nečaká poľskú inkvizíciu!

Zdroj: Shutterstock

Naši severní susedia sú tradične veľmi oddaní katolíckej viere. Náboženstvo sa stalo zjednocujúcim prvkom, ktorým sa Poliaci vymedzovali proti protestantským Nemcom, pravoslávnym Rusom aj komunistickému režimu.

V posledných rokoch sa ale viera zneužíva na politické ciele a medzi Poliakmi sa rozšíril trend neustáleho hľadania vonkajšieho aj vnútorného nepriateľa, ktorý ohrozuje sväté katolícke Poľsko.

Crowd Riot GIF - Find & Share on GIPHY

Tentoraz sa hrozbou pre národ stala blogerka Weronika Szymańska, vystupujúca pod prezývkou Billie Sparrow. O prípade informoval poľský portál Antiradio. Čím sa mladá študentka filológie a posunkovej reči mohla previniť?

View this post on Instagram

„Śródmieście powitało nas jak dawno niewidziany, dynamiczny i kipiący życiem świat…” – Marek Nowakowski, Książę Nocy, 1978 Ostatnio w wolnych chwilach (choć nie mam ich zbyt wiele) czytam zbiór opowiadań Marka Nowakowskiego, który dostałam od Biblioteki Narodowej. Idealnie dla takiego miłośnika krótkiej formy jak ja ❤️ Ten upominek dostałam z okazji rozpoczynającego się konkursu „Licz się ze słowami”, w którym zadaniem uczestników jest dokończenie powyższego cytatu w stylu samego Nowakowskiego. Z wiadomości od Was wiem, że w gronie moich odbiorców nie brakuje początkujących literatów! Jesteście chętni? 😈 Trzymam za Was kciuki! Zgłoszenia wysyłajcie na liczsiezeslowami.pl/konkurs.html #MarekNowakowski #liczsięzesłowami #liczsiezeslowami #konkurs

A post shared by Billie Sparrow (@billie_sparrow) on

Billie bola knižnicou pozvaná ako hosť na besedu s témou tvorby videí na Youtube. Znie to ako super nápad, veď blogerka má dostatok skúseností a osobných postrehov, ktoré by zvedavé publikom ocenilo. Objavil sa tu ale jeden problém.

Billie na plagáte k udalosti ukazovala nasledovné gesto:

„Och, nie! Zmizni, Satan!“ Miestna samospráva obdržala list od obyvateľa, ktorého veľmi pohoršilo, že na plagáte podujatia organizovaného z verejných zdrojov sa nachádza satanistický symbol. Ako občana katolíckej krajiny ho gesto mladej ženy pobúrilo a dodal, že jeho dieťa sa bojí pohybovať v blízkosti týchto plagátov.

Sťažnosť celkom pochopiteľne našla odozvu u miestnych poslancov z konzervatívnej vládnej strany Prawo i Sprawiedliwość. Viacerí z nich sa podpísali pod výzvu, ktorá žiadala zrušenie podujatia a odsúdila pohoršujúce gesto Billie.

Look Whos Talking Now Reaction GIF - Find & Share on GIPHY

O aký posunok vlastne v skutočnosti ide? Ide o „ľúbim ťa“ v reči pre nepočujúcich. Hoci každý jazyk má vlastnú posunkovú reč, toto konkrétne gesto je medzinárodne známe a snaží sa zobraziť písmenká I, L, Y z anglickej vety „I love you“. Čo je najväčšia irónia? Presne toto gesto použil aj sám pápež František pri stretnutí s nepočujúcimi veriacimi.

Prednáška sa nakoniec uskutočnila v riadnom termíne a nestretla sa so žiadnymi komplikáciami. Podľa svedkov na nej neprebehli žiadne rituálne obety a nikoho neposadol diabol.

Zdroj: antyradio.pl

Reagujte!
Grr Grr
4
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
10
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Rodičia sa podelili o tragické vizážistické kreácie svojich ratolestí. Fakt to stojí za to


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME