Štvrtok 6.10.2022
sk
Natália
cz
Hanuš

Poľka vzala boj so satanom do vlastných rúk. Nepáčili sa jej plagáty kontroverznej kapely

Namiesto svätenej vody použila vlastné ruky.


Metalová hudba rozhodne nie je pre každého. Použijeme klišé, ale buď si jej fanúšikom, alebo ti z nej ide vybuchnúť hlava. Vypeckované gitary, dunivá basgitara a hlučné bicie, ktoré udávajú vražedne rýchle tempo. K tomu pripoj poriadny rev a máš to. Približne takto si to predstavujú niektorí ľudia. Vo svojej podstate to tak je, ale nezabudni na roky driny a skúšania.

Texty sú samostatnou kapitolou. Niektorí spievajú o prírode, iní o vojnách a určitá skupina o satanizme, démonoch a mágii. Väčšina kapiel koncept okolo „uja s rohami“ berie výhradne ako imidž. Nájdu sa však aj takí, ktorí to berú doslova smrteľne vážne a stoja si za satanizmom a každým veršom vo svojich textoch.

Shutterstock

Nevládala sa na to pozerať

Poľsko sa stále považuje za konzervatívny a kresťanský národ. Aj napriek tomu z tamojšieho mesta Gdansk v súčasnosti pochádza jedna z najkontroverznejších svetových kapiel. Práve vydala svoj nový album a ulice vybraných miest lemujú plagáty, ktoré na to upozorňujú. Keďže sú na ňom obrátené kríže, okamžite ti udrú do očí.

Do očí udreli aj okoloidúcej žene (zrejme vo Varšave), ktorá sa na ne nemohla pozerať a rozhodla sa ich strhnúť. Zrejme bola kresťanka a obrázok na plagáte ju pohoršoval. Jej čin neušiel pozornosti verejnosti, pretože si ju jeden z fanúšikov kapely natočil a video poslal samotnému spevákovi kapely. Ten sa na tom pobavil, lebo dobre vie, že v ich prípade je zlé promo to najlepšie promo.

Rúhali sa a trhali bibliu

Volajú sa Behemoth a hrajú black metal pomiešaný s ďalšími pridruženými žánrami. Vznikli ešte v roku 1991 a v undergroundových vodách boli známi pomerne dlho. Potom prišiel prelomový album The Satanist, ktorý zožal úspech nielen u fanúšikov, ale aj hudobných kritikov. Pred pár dňami vydali nový album Opvs Contra Natvram, ktorý svojím vizuálnym spracovaním pobúril ženu vo videu.

Okolo Behemothu je rušno pomerne často. Dnes ich môžeme označiť ako kapelu svetovej úrovne, ktorá má silnú základňu fanúšikov. Najviac kontroverzný zo štvorice hudobníkov je spevák, gitarista a líder Nergal. Cirkev pobúril tým, že kedysi na koncerte roztrhal bibliu. O niekoľko rokov neskôr mu diagnostikovali leukémiu, z čoho sa nakoniec dostal a vrátil sa na pódiá ešte vo väčšej sile.

Jeho názory na vieru sú vyhranené a rozhodne v Boha neverí. Na svojom instagramovom profile má takmer pol milióna sledovateľov, čo svedčí o popularite jeho osoby. Ak si chceš kúpiť niečo z ich merchu, pri vstupe na stránku si upozornený na obsah, ktorý by ťa ako veriaceho mohol uraziť. Napriek tomu majú viacero položiek beznádejne vypredaných.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť