Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 27.3.2023
sk
Alena
cz
Dita
, Ditta

Polročné výpisy hodnotenia si prevezme viac než 717-tisíc žiakov základných i stredných škôl

Polročné hodnotenia v listinnej podobe budú učitelia odovzdávať na 2 344 základných školách a 872 stredných školách.


Polročné výpisy hodnotenia si prevezme viac než 717-tisíc žiakov základných i stredných škôl. Pôjde o temer 505-tisíc žiakov základných škôl a necelých 213-tisíc žiakov stredných škôl.

Výpis hodnotenia prvýkrát dostane vyše 64-tisíc prvákov. Polročné hodnotenia v listinnej podobe budú učitelia odovzdávať na 2 344 základných školách a 872 stredných školách. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR (MŠVVaŠ) o tom informovalo v tlačovej správe.

Po prevzatí hodnotení budú žiaci pokračovať vo výučbe, bez polročných prázdnin. Žiakom v Bratislavskom, Nitrianskom a Trnavskom kraji sa však 20. februára začnú jarné prázdniny, ktoré potrvajú týždeň. Následne, od 27. februára do 3. marca, budú mať jarné prázdniny žiaci v Trenčianskom, Žilinskom a Banskobystrickom kraji. Ako poslední budú mať jarné prázdniny žiaci navštevujúci školy v Košickom a Prešovskom kraji, a to od 6. do 10. marca.

TASR

Výpisy polročných hodnotení nie sú verejná listina. Škola môže vydať žiakovi i polročné vysvedčenie, a to na základe písomnej žiadosti od plnoletého žiaka, zákonného zástupcu či zástupcu zariadenia. V jednotlivých vyučovacích predmetoch sú žiaci hodnotení priebežne počas celého polroka a na polročnom hodnotení či vysvedčení je uvádzané súhrnné hodnotenie. V rámci prvého až piateho ročníka ZŠ môže mať podobu klasifikácie, slovného hodnotenia, či ich kombinácie. V šiestom až deviatom ročníku môže byť žiak hodnotený len známkou, alebo známka môže byť doplnená aj o slovné hodnotenie.

„Okrem toho môže byť žiak v niektorom vyučovacom predmete hodnotený formulkou „aktívne absolvoval“ (ak sa žiak na vyučovaní daného predmetu aktívne zúčastňoval), „absolvoval“ (ak sa žiak na vyučovacom predmete ospravedlnene nezúčastňoval alebo bol prítomný a zo závažných dôvodov nepracoval) alebo „neabsolvoval“ (v prípade, že žiak na vyučovaní nepracoval alebo sa neospravedlnene vyučovania nezúčastňoval),“ uviedol rezort školstva. Žiaci stredných škôl bývajú hodnotení formou klasifikácie, teda známkou, prípadne jej kombináciou so slovným hodnotením. V školskom vzdelávacom programe uvádza škola formu hodnotenia pre všetky predmety.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje