Utorok 16.8.2022
sk
Leonard
cz
Jáchym
, Joachim

Poľské múzeum má problém. Ľudia sa v jeho priestoroch oddávajú telesným radostiam

"Keby kamery vedeli rozprávať..."


Gerhardova pevnosť (Fort Gerharda) je jednou zo starých pevností, nachádzajúcich sa na baltskom pobreží. Vybudovaná bola Pruským kráľovstvom v 19. storočí a až do konca druhej svetovej vojny slúžila nemeckým ozbrojeným silám.

Po druhej svetovej vojne sa hranice Poľska posunuli na západ a opevnenie sa odvtedy nachádza na jeho území. Gerhardova pevnosť bola niekoľko rokov obývaná Sovietskymi vojskami, neskôr slúžila ako sklad a dnes predstavuje jedno z najpútavejších vojenských múzeí u našich severných susedov.

Kamienie w brukowanych drogach podobno "gadają". Pewnie te z fortu miały by do opowiedzenie wiele ciekawych…

Posted by Fort Gerharda – Muzeum Obrony Wybrzeża on Sunday, March 20, 2022

Nezvyčajný problém

Vedenie múzea čelí zvláštnej situácii, o ktorú sa podelilo s verejnosťou, uvádza web Notes from Poland. Vojenská pevnosť bola jej konštruktérmi pripravovaná na rôzne ťažkosti, momentálne však čelí problému, proti ktorému nezaberajú žiadne delá či pevné múry.

Predstavujú ho ľudia, ktorí priestory pevnosti využívajú na svoje milostné hrátky. Z príspevku na Facebooku človek naberie dojem, že ide o niečo prekvapivo bežné a tieto nevhodné aktivity predstaviteľov múzea naozaj znepokojujú.

Seks w muzeum… Uprzejmie uprasza się naszych Gości … jak to napisać… no prosimy ars amandi nie w muzeum! Muzeum od…

Posted by Fort Gerharda – Muzeum Obrony Wybrzeża on Thursday, July 21, 2022

„Láskavo prosíme našich hostí… ako to napísať… prosíme vás, aby ste nepraktizovali umenie lásky v múzeu! Múzeum je už nejaký čas vybavené kamerami! A tie keby rozprávali…,“ hovorí príspevok na Facebooku. Riaditeľ múzea Piotr Piwowarczyk sa pre Gazeta Wyborcza vyjadril, že za necelý mesiac boli zaznamenané až tri prípady, keď návštevníci nevedeli ovládnuť svoje pudy.

Úzke a zapratané priestory pevnosti môžu u ľudí vyvolať falošný dojem súkromia, pravda je taká, že kamery sú prakticky všade a nič im neujde. Múzeum vie len ťažko dohliadnuť na to, aby sa podobné milostné incidenty neopakovali. Zostáva len úprimná prosba.

Niemiecka armata polowa 7,7cm FK16. Jedyny egzemplarz tego uzbrojenia w Polsce (?). Jeden z wielu ciekawych i cennych…

Posted by Fort Gerharda – Muzeum Obrony Wybrzeża on Sunday, April 3, 2022

Piwowarczyk nezbedným návštevníkom odporúča skúsiť neďalekú pláž. Jeden z komentujúcich na Facebooku, naopak, navrhoval, nech múzeum využije podnikateľský potenciál a zriadi v priestoroch pevnosti hodinový hotel.

Oplatí sa to?

Pohlavný styk na verejnosti nie je v Poľsku legálny a hrozí zaň postih. Po dokázaní viny si páchateľ môže odniesť podmienečný trest alebo pokutu do výšky 1500 zlotých, čo je asi 314 eur. Nech sa každý rozhodne, či mu to stojí za to.

Z istého hľadiska je pochopiteľné, že uniformy a veľké kanóny mnohých návštevníkov poriadne naštartujú. Svoje fantázie by si však na znak úcty voči histórii a múzeu mohli nechať na doma. Nie sme predsa zvery…

Fort ( i eksponaty) wypucowane i gotowe na Waszą wizytę! Dziś Fort od 10:00 do 17:00, Podziemne Miasto na Wyspie Wolin -…

Posted by Fort Gerharda – Muzeum Obrony Wybrzeża on Monday, April 18, 2022

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť