Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila

Poľský Norman Bates žil v dome s mŕtvou matkou 13 rokov

Mumifikované telo mu robilo spoločnosť.


Smútiacemu synovi, ktorý mumifikoval telo svojej matky, aby mu robilo spoločnosť, hrozí väzenie. K nezvyčajnému objavu došlo už vo februári, no správy o prípade zverejnili až po obvinení zo znesvätenia mŕtvoly. Správu priniesol aj portál Daily Mail.

V súčasnosti 73-ročný Poliak zrejme neuniesol ťarchu jej smrti, preto sa mŕtvolu rozhodol udržať v čo najlepšom stave a žiť ako predtým. Jadwiga L., ktorá zomrela v januári 2010, bola riadne pochovaná na miestnom cintoríne. No Marian mal iné plány.

Čerstvo po pohrebe ju vykopal a na bicykli odniesol domov. Tam telo zabalzamoval a býval s ňou ďalších 13 rokov. Aj po takom čase bolo vo výbornom stave, kožné vrstvy malo pozoruhodne dobre zachované, čo dosiahol rôznymi chemikáliami. Aura kadávera na gauči pred televízorom niesla odor naftalínu.

Poľský Norman Bates žil v dome s mŕtvou matkou 13 rokov
Shutterstock

„Dňa 22. 3. 2023 bola vykonaná exhumácia hrobového miesta zosnulej na farskom cintoríne ul. Sienkiewicza v Radline. V dôsledku týchto aktivít sa zistilo, že hrob Jadwigy L., v ktorom bola pochovaná 16. januára 2010, je prázdny,“ citoval prokurátorku Joannu Smorczewsku Daily Mail.

Tento harmonický vzťah matky a syna ako z klasického hororu (až na hojdacie kreslo s výhľadom na okno) narušil mužov švagor nečakanou návštevou. Keď prišiel do mestečka na juhozápade Poľska, našiel muža šialene pobehovať po dvore a v dobrej viere zavolal záchranku. Keď vošli do domu, múmia ležala na hromade novín z roku 2009.

Poľský Norman Bates žil v dome s mŕtvou matkou 13 rokov
Shutterstock

Podľa miestnych médií je Marian samotár, s ľuďmi nekomunikoval, mnohí nepoznali ani jeho meno. „Každú noc odišiel na bicykli nevedno kam,“ tvrdí jeden zo susedov. Muž je momentálne hospitalizovaný v psychiatrickej liečebni, telo ženy bude opätovne pochované.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Monika Suchá
Píšem prstami, myslím hlučným vnútorným hlasom. Atakujem zaujímavými témami, ktoré musia prilákať najskôr mňa, kým ich vyzradím druhým. Konvenčne do nich badurkujem ironický a sarkastický tone of voice.Vo voľnom čase neznášam decká, obľubujem pondelky, bad days sú nedeľky. Rada si umývam zuby a šparchám sa vatovými tyčinkami v uškách. Také uspokojujúce.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje